دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران با صدور اطلاعيه اي درباره كابينه جديد آخوند روحاني اعلام كرد: كابينه اي كه حسن روحاني در روز ۱۷ مرداد به مجلس رژيم ارتجاع معرفي کرد، مشتي پاسدار، گروگانگير، جلاد و شكنجه گر هستند كه بيشترين نقش را در جنگ، سركوب، قتل عام و صدور تروريسم و بنيادگرايي و كشتار مردم منطقه داشته اند.

در اطلاعيه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت آمده است: يكي از اعضاي جديد كابينه روحاني محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري ارتباطات است. او دژخيمي است كه از ۲۱ سالگي در وزارت اطلاعات به بازجويي و شكنجه و سانسور اشتغال داشته است و در قيام ۱۳۸۸ به منظور كنترل و قطع ارتباطات قيام كنندگان به معاونت فني و مدير کل شنود وزارت اطلاعات منصوب شد. او با گسترش بخش شنود نقش ويژه اي در دستگيري تظاهر كنندگان و سرکوب قيام ايفا کرد.

 

در ادامه اطلاعيه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ضمن معرفي شمار ديگري از اعضاي كابينه آخوند روحاني آمده است: حبيب الله بيطرف وزير جديد نيروي روحاني عضو هيات مركزي ۶ نفره دانشجويان خط امام و از مسئولان اشغال سفارت آمريكا در سال ۱۳۵۸ و به گروگان گرفتن ديپلماتهاي آن بود. او از سازماندهندگان اوليه جهاد سازندگي و عضو سپاه پاسداران است كه در جنگ ضد ميهني و به كشتن دادن جوانان و كودكان ايراني نقش فعالي داشته است.

محمد شريعتمداري، وزير جديد صنعت، معدن و تجارت، از ابتداي حاکميت استبداد ديني از بالاترين مسئولان سرکوب و غارت و چپاول بوده است. او از تشكيل دهندگان وزارت اطلاعات بود و در سال ۱۳۶۳ به معاونت اين وزارتخانه منصوب شد.

يكي ديگر از وزراي جديد روحاني سردژخيم عليرضا آوايي وزير دادگستري اوست كه از مسئولان قتل عام سال ۱۳۶۷ در استان خوزستان است كه با سردژخيم مصطفي پور محمدي تعويض شده است.

 

به دنبال معرفي کابينه دوم آخوند روحاني، کيهان خامنه‌اي با تيتر «(آيا) وزيران با وعده‌ها همخواني دارند؟» نوشت: برخي معتقدند با حضور چهره‌هايي نظير آخوندي، زنگنه و ربيعي تحقق وعده‌هاي دولت در خصوص اشتغالزايي، رونق مسکن و برخي مسائل نفتي با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

اين روزنامه خطاب به روحاني افزود: «اگر ميخواهيم در 1460 روز پيش رو خسارت زده نباشيم لاجرم بايد توبه کنيم و ببينيم کجاها در شنيدن حرفهاي رهبري کوتاهي کرده‌ايم». يک روزنامه ديگر اين باند به نام وطن امروز با عنوان «آيا در ايران قحط الرجال است؟» وزيران روحاني را زير سؤال برد و با تيتر درشت نوشت: «دولت پيرتر شد».

روزنامه سپاه پاسداران نيز نوشت: کابينه روحاني با «مشکل اساسي» «جوانگرايي» مواجه است.

هم‌چنين روزنامه حکومتي صبح نو نوشت: « سياست دولت در چهار سال آينده بر همان پاشنه‌اي مي‌چرخد که در چهار سال اخير گذشت.

اعتراض به کابينه روحاني در ميان باند خودش نيز موارد متعددي دارد.

يک روزنامه باند روحاني نوشت: « سهم زنان از معاونت هاي رياست جمهوري و ديگر مناصب کابينه کمرنگ شده» (ابتکار 18 مرداد 96) و زيباکلام از مهره هاي باند روحاني نيز گفت:« اتفاقا اگر وزير زن، اهل تسنن و يا کرد در کابينه معرفي مي‌شد جاي شگفتي بسيار زبادي داشت»

دختر رفسنجاني، نيز در واکنش به نام نبردن روحاني از رفسنجاني در مراسم تنفيذ و تحليف، گفت: شخص روحاني که امروز راي‌ها را کسب کرده, رفسنجاني را فراموش کرده‌ و او هيچ شباهتي به رفسنجاني ندارد.

خبرگزاري حکومتي مهر نوشت: فاطمه هاشمي تا توانست حسن روحاني را نيش باران کرد و گفت «من در جمعي از دوستان خودم بودم که اصلا نمي ‌خواستند به روحاني راي بدهند».

کابینه دولت روحانی مشتی پاسدار ،گروگانگیر،جلاد و شکنجه گر هستند

گزارشهای خبری |