روزنامه های حکومتی: تحریمها، سفر موگرینی و سهم خواهی درکابینه روحانی

در روزنامه های حکومتی روز دوشنبه ۱۶ مرداد، تبلیغات برای رنگ و جلا دادن به نمایش تحلیف در فضاحت مسابقه نمایندگان مجلس ارتجاع برای گرفتن عکس سلفی با موگرینی و حرص و ولع آنها گم شده است- گزارشی از مسعود پیرنیا .

 • اعتماد: ازسلفی بگیران مجلسی تا مجلس بدون تشریفات
 • رسالت: حبيبي: عکس سلفي اعضاي فراکسيون اميد با موگريني حقارت آميز بود
 • شهروند: تحلیلی از یک اتفاق غیر منتظره در حاشیه مراسم تحلیف، مرز نمایندگی کجاست؟
 • کارون: وقتی نمایندگان برای سلفی سرودست می شکنند چه توقعی از مردم داریم؟ موگرینی ندیده ها
 • کیهان: گزارش از «سلفی حقارت»، این نمایندگان می خواهند پاسخ «مادر تحریم ها» را بدهند؟

  کارون: وقتی نمایندگان برای سلفی سرودست می شکنند چه توقعی از مردم داریم؟ موگرینی ندیده ها

  !

سهم خواهی حق چپاول و قدرت در کابینه روحانی موضوع برخی دیگر از مطالب روزنامه های دوشنبه است:

 • آرمان:زنان را برای مدیریت کشور تربیت نکرده ایم
 • بهار: سهم خواهی، اسم رمز مخالفت با کابینه ۲۴میلیونی
 • همدلی: گمانه زنی ها در باره اعضای دولت دوازدهم تشدید شد؛ تغییرات کابینه در دقیقه ۹۰

روزنامه های حکومتی تلاش مقامات رژیم برای شل کردن طناب تحریمها را با عنوانهای دستوری و مشابهی تیتر کرده اند:

 • کاروکارگر: ظریف در دیدار رئیس مجلس سنای اسپانیا: ویژگی های ایران زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی ایجاد کرده است
 • جمهوری: روحانی در دیدار رئیس جمهور ارمنستان: ایران به دنبال توسعه روز افزون روابط با کشورهای همسایه
 • کیهان: معاون اول رئیس جمهوری: ایران می تواند شریکی مطمئن برای هند در تامین انرژی باشد

در روزنامه های باند خامنه ای، عکس سلفی را دستاویز حمله به برجام و باند روحانی کرده اند:

کیهان: انتشار تصاویری از تقلای برخی نمایندگان موبایل به دست و ذوق زدگی آنها برای گرفتن سلفی با موگرینی در دل خود معنای تلخی را نهفته داشت و آن نمادی از واقعیت فرا متن برجام بود: کسانی که قرار است از حقوق ملت در برابر دشمن دفاع کنند، برای عکس یادگاری با ناقضان برجام، به شکل تحقیرآمیزی صف می کشند!

روزنامه های باند روحانی ضمن شریک کردن باند رقیب در سلفی گرفتن، تلاش کرده اند پاسخ باند رقیب را بدهند، اما باز هم حقارت خود را به نمایش گذاشته اند:

ایران:ابوالفضل حسن بیگی  از طیف اصولگرایان : من خودم آنجا شاهد بودم یک نماینده به خانم موگرینی گفت ما امیدواریم روزی هم شما شعار مرگ بر امریکا بدهید… از جمله خود من هم بلند گفتم مرگ بر امریکا و درود بر اروپا… نمایندگان به فارسی می گفتند.
آقای قشقاوی با ایشان صحبت میکرد و فکر کنم صحبتها را منتقل میکرد. بعد از صحبتها هم خانم موگرینی علامت شست که نشانه تأیید در فرهنگ اروپایی است، به نمایندگان نشان داد.

آرمان: تنها نمایندگان مجلس نبودند که اصرار و اشتیاق داشتند که با موگرینی، عکس سلفی بگیرند،… ظرف چند روزگذشته رسانه های ایران مملو از ارسال دسته گلهای فراوانی برای خودمان و افتخار از اینکه بیش از ۸۰  رهبر، رئیس جمهور، پادشاه، وزیرخارجه و نماینده ویژه، …در مراسم تحلیف حضور پیدا کرده اند، بود اما اگر کمی جدی به این موضوع نگاه کنیم، متوجه

سلفی حقارت

« سلفی حقارت »

خواهیم شد شاید ما در میان کشورهای جهان از معدود کشورهایی باشیم که چنین مسائلی برای ما اهمیت بسیار دارد… بسیاری از مطبوعات اصولگرا در ایران زمانی که دو وزیر خارجه از دو کشور مختلف همزمان به تهران سفر میکنند، با آب و تاب تیتر میزنند: «تهران مرکز رایزنی تحولات منطقه شد».

**************************************************************************
رژیم و بخصوص باند روحانی تلاش می‌کند این طور وانمود کند که تحریمهایی که آمریکا علیه رژیم تصویب کرده است، این کشور را در دنیا منزوی کرده است و نه اروپا و نه سایر کشورها در این تحریمها با آمریکا همراهی نمی‌کنند، اما واقعیت چیست؟ گزیده‌یی از آخرین خبرها در این مورد

حلقه تحریمها، از هر سو بر گردن رژیم تنگتر می‌شود!

خبرگزاری مهر آخوندی ۱۶ مرداد: آمریکا امروز به آنچه می خواست رسید و در حال بازی برد برد یک طرفه است و شاهدیم که استراتژی آنها در قبال ایران این است که مرتب در حال افزایش، تنوع و گستردگی تحریم ها علیه ماست
آمریکا چهار نعل در حال تاختن است و تحریم های سنگین تری را هر روز علیه نهادهای نظامی، بانک ها، شخصیت های حقیقی و حقوقی ما وضع می کند.
در حال حاضر در یک شرایط بسیار حساس، پیچیده و خطرناکی قرار داریم و باید ببینیم که ما در قبال این بازی یکسویه آمریکایی ها چه کاری خواهیم کرد.

خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۶ مرداد: چین حساب‌های ایرانیان را مسدود کرد
چین در اقدامی بی‌سابقه یک‌ به ‌یک در حال مسدود کردن حساب‌های ایرانی‌هاست؛ دلیل این بانک‌ها برای بستن حساب‌های ایرانیان در چین تحریم‌های بین‌المللی وضع‌شده توسط آمریکا علیه کشورمان است.

روزنامه حكومتی شرق ۱۵ مرداد: بلوكه حساب های ایرانی ها در امارات
خبر از همین همسایه خلیج فارس به گوش می‌رسد. امارات متحده عربی که به بهانه تحریم‌های دو ماه پیش ایران به دلیل فعالیت‌های موشکی، بازی جدیدی آغاز کرده و حساب‌های شرکت‌های ایرانی را که چندان مواضع روشنی ندارند، بلوکه می‌کند. البته چنین بهانه‌ای فقط در دست این کشور عربی نیست و عمان، کویت و قطر هم در حاشیه خلیج‌فارس با این کشور همراه شده‌اند. آن‌سوی مرزها، چنین خبری از چین، کره و تایوان هم به گوش می‌رسد و چنین رفتاری اخیرا از سوی جمهوری آذربایجان هم دیده می‌شود.

سایت حكومتی رویداد ۲۴ – ۱۶ مرداد: در آستانه یک بحران بین‌المللی قرار داریم که به‌طور غیرعادی می‌توانید تاریخ آن را در تقویم خود علامت بزنید: در ماه اکتبر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد نقض برجام از سوی ایران را اعلام کند- تصمیمی که امکان اعمال دوباره تحریم‌های اقتصادی سخت علیه هر کسی که با ایران تجارت داشته باشد را برای آمریکا فراهم می‌کند.

فلاحت پیشه عضو مجلس ارتجاع ۱۶ مرداد: در وضعیت پسابرجام ایران می تواند از شرایط به وجود آمده استفاده کند، اما آمریکا با سنگ اندازیها و بداخلاقی ها به دنبال وضع تحریمهای جدید علیه ایران است.

Category: ۳۶۰ درجه