نمایش تحلیف آخوند روحانی، صحنه شکست برجام و تشدید تخاصمات درونی رژیم

علاوه بر اینکه روحانی در سخنرانیش در مراسم تحلیف تأکید کرد که نظام به برجام متعهد است و در این رابطه دست از پا خطا نخواهد کرد و برجام را الگوی حل و فصل همه مسائل رژیم عنوان کرد، دراین دو روز هم خود روحانی و هم سایر آدمهای باندش بر این موضع که همان ادامه مسیر زهر خوران هست تاکید کرده اند و باند رقیب هم با تکرار حملات قبلیش که «برجام هیچ» را مگر می شود ادامه داد دور جدیدی از تخاصمات را شروع کرده اند. قبل از اینکه به این سوال برسیم که نتیجه این جنگ در درون رژیم چه خواهد شد از شما دعوت می کنم گزارش کوتاهی را در این مورد ببینید:

تلویزیون رژیم-۱۴ مرداد
روحانی
برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است, بی شك بدون پشتوانه و رای ملت حمایت مقام معظم رهبری و هماهنگی مجلس و نیروهای مسلح با دولت منتخب مردم برجام به فرجامی نمیرسید و ادامه نمی یافت.
ما با نوآمدگان جهان سیاست كاری نداریم اما به كهنه سواران اعلام می كنیم كه میتوان تجربه برجام را به یك الگو در روابط و حقوق بین الملل تبدیل كرد میتوان از این استثنا قاعده ای ساخت.
امروز روزگار رونمایی از مادر بمب ها نیست بیائید از مادر مذاكرات رونمایی كنیم؛ امروز روزگار رونمایی از مادر تحریمها نیست بیائید از مادر همكاریها رونمایی كنیم,
اعلام میكنم دولت جمهوری اسلامی ایران برای همكاری با هر یك از كشورهای شما هیچگونه محدودیتی ندارد.
جمهوری اسلامی خواهان بهترین روابط با همسایگان خود است

کیهان خامنه ای- ۱۵ مرداد
رونمایی از مادر مذاکرات به جای مقابله با مادر تحریم‌ها!
از سوی رئیس جمهور در مراسم تحلیف صورت گرفت
روحانی طی سخنانی در مجلس به جای مقابله با مادر تحریم‌ها از مذاکرات منتهی به برجام که دستاورد تقریبا هیچ آن امروز برای همگان آشکار شده است با عنوان مادر مذاکرات یاد کرد!

تلویزیون رژیم ۱۵مرداد
رئیس جمهور در دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی بخش مهمی از اجرای برجام را گشایش های اقتصادی بانکی و فعالیتهای تجاری دانست که باید هرچه سریعتر عملیاتی شود. آقای روحانی نحوه رفتار آمریکا نسبت به انجام تعهداتش در برجام را موجب نگرانی طرف ها دانست و گفت نقض مکرر تعهدات از جانب آمریکا و اعمال تحریمهای جدید علیه ایران تاثیر منفی در افکار عمومی ایران دارد و می تواند در مسیر اجرای برجام مخرب باشد

روحانی؛ «مادر تحریمها» یا «مادر مذاکرات»

سایت حکومتی رجا نیوز-۱۵ مرداد : دولتی که پس از ۴ سال نقش آفرینی باعث شود برخی کشورها که در سطح وزیر و رئیس مجلس در آیین تحلیف قبلی مشارکت داشته، امسال هیچ مقامی را به آیین تحلیف اعزام نکردند

.

روحانی در دیدار با رئیس جمهور اسپانیا- ۱۵ مرداد
برجام دو مسأله ناحق و نادرست را از پيش‌رو برداشت
برجام در گام اول تصور و توهم نادرستي مبني بر اينکه ايران در فعاليت‌های هسته‌ای خود مخفيانه به دنبال ساخت بمب بوده است را برطرف کرد و در گام دوم تحريم‌هاي ظالمانه، ضد قواعد حقوق بشري و مقررات بين‌المللي را که به ضرر همه بود، برداشت.

خبرگزاری حکومتی ایرنا-۱۵مرداد
لاریجانی: استراتژی ایران همیشه بر این مبنا بوده است که مسائل و اختلافات نه از طریق لشکرکشی بلکه از طریق گفت وگوهای سیاسی قابل حل است

خبرگزاری صدا و سیمای رژيم- ۱۵مرداد
روحانی در ملاقات با رئیس جمهور مولداوی: امروز پس از توافق هسته‌ای شرایط مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای دوست از جمله مولداوی فراهم شده به گونه ای که پس از برجام روابط تجاری و اقتصادی ایران با اتحادیه اروپا ۸۰ درصد و با روسیه حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است.
معتقدیم نباید در دنیای امروز به دنبال ایجاد بلوک جدید بود، بلکه باید همه کشورها در راستای منافع مشترک به دنبال توسعه روابط دوستانه با یکدیگر باشیم

.

خوب این از حرفها و ادعاهای روحانی و دار و دسته ا‌ش دربارة موفقیت آمیز بودن نمایش تحلیف در جهت کاهش تحریمها، اما خوب است یک نمونه از ارزیابی باند رقیب را هم بشنویم

.

سایت حکومتی رجا نیوز-۱۵ مرداد
آیین تحلیف رئیس جمهور محک ارزیابی سیاست خارجی دولت/کاهش سطح مشارکت مقامهای شرکت کننده نشانه چیست؟

طبیعتاً عدم استقبال کشورهای خارجی از مراسم تحلیف رئیس جمهور، برای دولتی که اوج افتخاراتش را در صحنه سیاست خارجی قلمداد می کند، پیام خوشایندی قلمداد نمی شود.
– سیاست خارجی دولتی که پس از ۴ سال نقش آفرینی باعث شود برخی کشورها که در سطح وزیر و رئیس مجلس در آیین تحلیف قبلی مشارکت داشته ولی در سال ۱۳۹۶ هیچ مقامی را به آیین تحلیف اعزام نمی کنند، موفق است؟

 

روحانی؛ «مادر تحریمها» یا «مادر مذاکرات»

سایت حکومتی رجا نیوز-۱۵ مرداد :‌کاهش سطح مشارکت مقامهای شرکت کننده در تحلیف نشانه چیست؟

********************************************************************************************************************************************************************************************

گفتگو با علیرضا معدنچی:

س) روحانی گفت به جای مادر تحریمها بیایید از مادر مذاکرات رونمایی کنیم، دعوا بر سر چیست؟

ج) جنگ باندی به جای خود که عنصر ثابت هر فعل و انفعالی است، ولی روحانی دارد یک خطی را پیشنهاد و ترویج می‌کند و آن برجام با فرمول برد برد است و راه حل را در این می‌داند و به عنوان راه حل برای عبور از شرایط کنونی که رژیم در آن گیر افتاده این را مطرح ‌می‌کند و از آن دفاع می‌کند؛ اما باند خامنه‌ای متقابلا حرفشان این است که برجام چه مسأله‌یی را حل کرده است؟ تحریمها که بدترش در چشم انداز قرار گرفته و سایه جنگ را هم که روحانی می‌گفت با برجام از سر نظام رفع کرده، این هم به قوت خود باقی است.

س) چرا می‌گویید برجام را به عنوان راه حل برای عبور از شرایط کنونی مطرح می‌کند ؟

ج) به هر حال برجام موضوع اتمی را از روی میز رژیم برداشت و سایه جنگ بر سر اتمی کنار رفت؛ اما موضوع این است که حرف روحانی این است که با الگوی هسته‌یی بیایید مسائل دیگر را حل کنیم…

س) آیا واقعاً می‌تواند مسائل دیگر را با الگوی برجام حل کند؟

ج) خیر .مسأله هسته‌ ای را هم با سایر مسائل مورد اختلاف نمی‌توان قیاس کرد؛ در هسته‌یی یک چیزی دست رژیم بود که بر سر آن مذاکره می‌کردند و تلاش رژیم این بود که چیزی از آن را دستش نگهدارد. از مسائل مختلفی که با رژیم هست، شاید موشکی قابل مقایسه با اتمی باشد.
اما در سوریه و عراق این طوری نیست، در سوریه، رژیم هژمونی ندارد و هژمونی دست روسیه است و حرف با رژیم این است که نیروهایت را از سوریه باید بیرون ببری. چون بعد از حل و فصل داعش، هدف غرب این است که پناهنده‌های سوری به کشور خودشان برگردند. بنابراین امنیتی باید در آنجا باشد که با حضور رژیم و شبه نظامیانش در تعارض است.
به دنبال سوریه در عراق هم شاهد پدیدار شدن آثار تغییر تعادل قوا به زیان رژیم هستیم و حرف در آنجا هم با رژیم چیز دیگری است.
از طرف دیگر صحنه و تعادل قوا به کلی با زمان اوباما متفاوت است. الان یک اجماع دو حزبی کم نظیر در آمریکا بر ضد رژیم وجود دارد. همچنین بین آمریکا و اروپا که شاخص آن بیانیة 4کشور در مورد موشکی رژیم است.
بنابراین پیشنهاد روحانی که به جای تحریمها بیایید مذاکره کنیم، مسخره است! رژیم در مقام مجرم فقط باید آنچه را که از او می‌خواهند اجرا کند، دل بستن به شکاف بین اروپا و آمریکا یا چین و روسیه و سایر کشورها با آمریکا هم سراب است. همین الان در خبرها هست که چین پولهای رژیم را بلوکه کرده است.

س) بالاخره رژیم  با این مسأله‌یی که  روی میزش قرار گرفته می‌خواهد چه کار کند؟

ج) واقعاً ‌رژیم هیچ راه حلی و هیچ برون رفتی ندارد؛ چون چیزی برای معامله ندارد. بیرون رفتن از سوریه و عراق هم بخشی از مسیر سرنگونی است. هر طرف که برود پرتگاه نیستی و نابودی است

( بیشتر بخوانید)

نگاهی به روزنامه‌های حکومتی

فواد ایزدی: هدف آمریکا از تحریم جدید، مدیریت کشورهای منطقه علیه ایران است

سخنگوی فدریکا موگرینی در واکنش به موضع عراقچی: تحریمهای جدید آمریکا نقض برجام نیست

انتشار متن قانون امضا شده توسط رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال تحریمها علیه رژیم آخوندی و سپاه پاسداران

Category: ۳۶۰ درجه