دستگیری یاشار سلطانی مدیر رسانه حکومتی پس از افشای دزدی و اختلاس های شهرداری

افشای دزدی و اختلاس های شهرداری توسط یاشار سلطانی مدیر رسانه حکومتی

مدتي قبل بعد از افشاي دزدي ها و ا ختلاسهاي شهرداري و بالا كشيدن املاك نجومي توسط يكي از رسانه هاي حكومتي، ياشار سلطاني مدير اين رسانه دستگير شد و همين روزها قراره مجددا برایش دادگاه تشكيل شود. جمعي از دانشجویان در اعتراض به اين موضوع رو به روي به اصطلاح دادگاه انقلاب اسلامي رژيم تجمع كردند و با به دست گرفتن پلاكاردهايي اين برخورد سركوبگرانه را محكوم كردند.

همان موقع هم اژه اي، سخنگوي قوه قضاييه رژيم شكايت داشته كه: مي گويند چرا با منتشر كننده فساد برخورد كرده ايد در حالي كه نفسِ انتشار سند محرمانه، جرم است!  بله در حكومت آخوندها فساد جرم نيست، اما انتشار اخبار آن جرم محسوب ميشود

  • دادن آمار و ارقام غیر واقعی کولبران توسط یکی از اعضا مجلس

يكي از اعضاي مجلس رژيم در آمار و ارقامي جديد، تعداد كولبران را در مناطق غربي تا ۷۰ هزار نفر اعلام كرد. تعداد زيادي از اين افراد را جوانهاي تحصيلكرده و بيكار تشكيل ميدهند كه مجبور شدند به چنين شغل خطرناكي رو بياورند. شغلي كه در آن هر لحظه امكان مرگ و شليك مزدورهاي حكومتي وجود دارد .

فقط در سال۹۵، ۱۵۴ كولبر مورد هدف گلوله قرار گرفته اند. ۶۶ نفر آنها جانشان را از دست دادند و ۸۸ نفر مجروح شده اند. از طرف ديگر رژيم هم اخيرا دستور انسداد معابر ‘غیرمجاز’ ! کولبران در ۴استان مرزی را صادر كرده كه زمينه جديدي براي سركوب و جنايت در حق اين افراد زحمتكش است

  • تعریف و تمجید از جنایت های وزارت اطلاعات رژیم توسط مزدور علوی وزیر اطلاعات آخوندها.

جنايتهاي وزارت اطلاعات رژيم و مزدورهاي حكومتي چه در زمينه دستگيري و كشتار و شكنجه و چه در زمينه جاسوسي و تفتيش عقايد بركسي پوشيده نيست. حالا علوي وزير اطلاعات  آخوندها آمده با افتخار از كارهایشان تعريف كرده و گفته:در این وزارتخانه نخبگان فکری و اندیشمندانی جمع شده و فعالیت دارند تا از تبدیل مشکلات کوچک به معضلات امنیتی جلوگیری کنند.یکی از اهدافی که وزارت اطلاعات دنبال می‌کند، تأمین امنیت روانی مردم است.

البته اين نخبه ها و مخترعان شكنجه ها و ابزار سركوب جديد خودشان اولين ناقضان امنيت رواني مردم هستند. چون سر هر جنايتي را كه بگيريد انتهایش به ارگانهاي حكومتي ختم ميشود و ايجاد رعب و وحشت هم از ساير تخصص هایشان است. اما براي اينكه با گوشه ديگر ي از دستاوردهاي اين جاني ها آشنا شويم، نگاهي مياندازيم به گزارش اخير عفو بين الملل از وضعيت حقوق بشر در ايران.

فعالین بعد از محاکماتی که فقط ۴۵دقیقه طول می‌کشد حکم های زندان طولانی‌مدت دریافت می‌کنند. ”جرائم ”شامل گرفتن ارتباط با اتحادیه اروپا، سازمان ملل و سازمانهای حقوق‌بشری می‌باشد. در چهار سال گذشته. مدت زمان زندان در احکام صادر شده برای افرادی که در رابطه با فعالیتهای حقوق‌بشری مجرم شناخته شده‌اند بشکل جدی طولانی‌تر شده است.در سلسله یی از موارد، افراد به زندانهای طولانی گاها بیش از ده سال محکوم شده‌اند، آنهم برای فعالیتهایی که حتی نباید به‌عنوان جرم محسوب گردد.

Category: فردای ما