اجاره دادن زمین فوتبال دانشگاه خواجه نصیر توسط حراست دانشگاه

  1. اجاره دادن زمین فوتبال دانشگاه خواجه

  2. فضای مجازی – تلگرام

  3. جنبش دادخواهی – قتل عام زندانیان سیاسی

دانشجویان دانشگاه خواجه نصير وقتي كه براي ورزش به زمين چمن دانشگاه رفتند با صحنه عجيبي روبه رو شدند. اين دانشجویان داشتند خودشان را براي فوتبال آماده ميكردند كه يكدفعه با عده اي غيردانشجو رو به رو شدند كه مانع از بازي دانشجویان شدند.آنها ادعا كردند كه زمين چمن را از مسئول امور مالي دانشگاه به مدت 8 روز اجاره كردند و 2 ميليون هم پولش را پرداخت كردند.

وقتي دانشجویان مقاومت كردند و قصد نداشتند خارج شوند، حراست هم وارد شد و تاييد كرد كه زمين اجاره داده شده. بله، در حكومت دزدها، اجاره دادن غيرقانوني مكانهاي دانشگاه كه مخصوص استفاده دانشجویان است تبديل شده به يكي از راه هاي كسب در آمد براي كارگزاران حكومتي در دانشگاه

  • به بن رسیدن رژیم آنوندی در فیلترینگ کردن تلگرام

داستان پرماجراي تلگرام هم چنان ادامه دارد.بعد از كلي كش وواكش رژيم كه در سانسور تلگرام و معامله با مدير تلگرام به بن بست خورده بود به طور ناگهاني  با كلي تبليغ ادعا كرد كه سرورهاي تلگرام به ايران منتقل شده و تلگرام به خواسته رژيم تن داده. اما واقعيت چيست؟

روز8 مرداد مدير تلگرام دوباره تاكيد كرد كه هيچ سروري به ايران منتقل نشده و نخواهد شد. دوروف گفت: «تلگرام هیچگاه’ اجازه نخواهد داد سرورهایش به کشوری مانند ایران منتقل شود که سابقه طولانی سانسور دارد. شاید منظور وزیر ارتباطات رژیم ایران از انتقال سرور، داشتن سی‌دی‌ان باشد. این شبکه «هیچ ارتباطی با انتقال به کشوری دیگر یا انطباق با قوانین غیرعاقلانه ندارد»

سي دي ان و شبكه انتقال محتوا هم در اصل براي دانلود سريعتر فيلم و عكس و دسترسي آسانتر كاربرها به كانالهاي پرجمعيت و سنگين است. در حقيقت رژيم نه تنها امكان فيلتر و سانسور يا دسترسي به محتواي تلگرام را ندارد بلكه با انتقال سي دي ان به ايران، دسترسي كاربران ايراني به محتواي تلگرام سريعتر و راحت تر هم ميشود .

يكي از علائم تاثير تحريم هاي جديد در دنياي مجازي خودش را نشان داد. شركت اپل اعلام كرد كه نرم افزارهاي ايراني را از اپ استور حذف ميكند. خبرگزاري صدا و سيما در واكنش به اين موضوع گفت كه شركت اپل علت اينكار را اعلام نكرده اما خود شركت اپل در پيامي كه براي توسعه دهنده هاي  ايراني منتشر كرده نوشته: «مطابق قوانین آمریکا، اپ استور با کشورهایی که تحت تحریم این کشور هستند نمی‌تواند مشارکت داشته باشد. این قوانین پیچیده هستند. در صورتی که تحریمها برطرف شود به شما اطلاع می‌دهیم تا دوباره نرم‌افزار خود را در اپ استور قرار دهید».

  • جنبش دادخواهی – قتل عام زندانیان سیاسی

طي يك سال گذشته جنبش دادخواهي به طور گسترده اي پيش رفته. مخصوصا آگاهي وسيعي دربين جوانهاي ايراني ايجاد شده و با فعاليتهاي مختلف توانستند توطئه سكوت آخوندها و پنهان كردن اين جنايت را درهم بشكند. همين تلاشها بود كه توانست اين موضوع را به يك موضوع مطرح در سطح سياسي و اجتماعي ايران  مطرح كندو رئيسي را از صحنه انتخابات حذف كند و همين تلاشها بود كه توانست موضوع قتل عام 67 را به بالاترين سطوح حقوق بشري در سطح بين المللي برساند. بله، كارزار جنبش دادخواهي، شروع شده و تا سرنگوني ادامه دارد. درود به هر كس كه درهر جايي كه هست قدمي در اين راه برميدارد و عضوي از اين كارزار  جهاني است.

 

 

Category: فردای ما