چپاول، دزدی، سودجویی، کلاهبرداری-حاصل خیریه ها در رژیم ایران

تیتر: به نام خیریه، به کام دزدان!
خیریه های بی خیری که سوداگری می کنند!
پولشویی, رانت و بالا‌کشیدن پول‌ها در باصطلاح خیریه‌ها!
اینها عناوینی است که رسانه های رژیم برای باصطلاح خیریه‌‌ها بکار می‌برن، مراکزی که تبدیل به محل غارت و چپاول شده‌ان، گزارشی در این زمینه را با هم ببینیم.

بنیادهای خیریه با هدف‌های متفاوتی بوجود می‌آیند، اما همچنان که از اسمشان پیداست برای کارهای خیر و عام المنفعه تشکیل می‌شوند،‌اما وضعیت این مؤسسات در ایران ما چگونه است؟
در کشور ما بنابر آمارهای رسمی بیش از ۱۵هزار مؤسسه‌ی باصطلاح خیریه وجود دارد، الهام امین زاده مشاور آخوند روحانی در این زمینه گفت که گردش مالی این مؤسسات تا ۴۰ هزار میلیارد تومان می باشد، یعنی نزدیک به ۱۱میلیارد دلار.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ارتجاع هم با اشاره به ۱۵ هزار مؤسسه خیریه گفت نیمی از آنها غیرشفاف هستند و ۷ هزار خیریه وجود دارد که هیچ‌کدام از آنها صورت‌های مالی خود را منتشر نمی‌کنند.
این مؤسسات باصطلاح خیریه تماماً محل پولشویی و کلاهبرداری می‌باشد. فضاحت به قدری بالا گرفته که سرکردة مؤسسات باصطلاح خیریه رژیم، پاسدار پرویز فتاح به ناچار از قربانی کردن برخی از این خیریه‌ها را برای در بردن مافیای خیریه‌باز رژیم کرده است.

سایت حکومتی دنیای اقتصاد ۱۵ آبان ۱۳۹۵
سایت حکومتی دنیای اقتصاد به نقل از پاسدار فتاح رئیس کمیته باصطلاح امداد خمینی نوشت: «چند هزار موسسه خیریه در سراسر کشور ایجاد شده که گزارش تخلف و تشکیل پرونده برخی خیریه‌ها در دادگاه‌ها به گوش می‌رسد، واز پول ارائه شده کلاهبرداری صورت گرفته است».

روزنامه حکومتی جوان ۴ تیرماه ۱۳۹۵
روزنامه حکومتی جوان از قول غلامحسین دوانی, عضو شورای عالی انجمن حسابداران می‌نویسد: مؤسسات خیریه غیرشفاف حتی در کارهایی مانند واردات و ساختمان‌سازی ورود کرده‌اند. پولشویی یا انجام فعالیت‌های اقتصادی در قالب خیریه تنها بخشی از سوء‌استفاده‌هایی است که در قالب خیریه‌ها رخ می‌دهد.

اما چه کسانی صاحبان این باصطلاح خیریه‌ها هستند؟ بازهم سرو کله سپاه پاسداران و عواملش پیدا می‌شود.
یکی از این خیریه‌ها متعلق به همسر قالیباف می‌باشد، پاسدار فرهاد یعقوبی قزوینی که قبلاً معاون پاسدار قالیباف بوده، رئیس هیأت مدیره این باصطلاح خیریه می‌باشد، یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره رضا شیران خراسانی است که از دوستان قدیمی قالیباف می‌باشد، محمدباقر ضمیر خرسندی از دیگر اعضای هیأت مدیره است که در ارتباط با شهردار تهران است، نفر دیگر سیدعباس متولی عنبرانی است که به عنوان مدیر پروژه ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان فوق‌تخصصی مغز و اعصاب جهان معرفی شده است.
محمدتقی کشاورز نیز در هیأت‌مدیره این خیریه حضور دارد اما اطلاعات بیشتری از او در دست نیست.
این مؤسسه سال ۹۳ ثبت رسمی می‌شود و برای ساخت یک بیمارستان مغز و اعصاب از بانک صنعت و معدن ۹۰ میلیون یورو اعتبار می‌گیرد اما دم خروس این کلاهبرداری از آنجا بیرون میزند که کلنگ پروژه این بیمارستان سال ۸۹زده شده اما مؤسسه ای که سال 93 تأسیس شده متولی آن اعلام می‌شود.

خبرگزاری حکومتی ایلنا ۲ آبان ۱۳۹۶
خبرگزاری حکومتی ایلنا از قول انصاری عضو سابق شورای شهر تهران نوشت:

خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲ آبان ۱۳۹۵
خبرگزاری حکومتی ایسنا در این مورد نوشت اعتراضات به این خیریه ادامه داشت تا اینکه رحمت‌الله حافظی در توییتر خود نوشت: «واگذاری ۴۹ هزار و ۶۰۸ متر زمین در منطقه ۲۲ به خیریه‌ای که همسر قالیباف عضو هیأت امنای آنجاست، به قیمت هر متر ۱۴۹ هزار تومان از مصادیق خدمت به شهدا!»

: خیریه‌ها در همه جای دنیا برای دستگیری و حمایت از فقرا ایجاد می‌شود اما در رژیم ولایت فقیه چیزی به نام خیریه یک بیشتر از یک طنز تلخ برای فقرا نیست و فقط بهانه‌ای برای دزدی و غارت است ، و می‌بینیم که فقرا فقیرتر و چپاولگران فربه‌تر می‌شوند.

.

Category: سرخط