ایران: شکست برجام و بالا گرفتن بحران درونی رژیم

تنور جنگ برجام همیشه در رژیم داغ بوده است، اما با تصویب تحریمهای جدید توسط کنگرة امریکا که شرایط را به قبل از برجام و حتی بدتر از آن برمی‌گرداند و معلوم می‌شود امامزادة برجام شفا که نداده هیچ، کور هم کرده است؛ شعله‌های این جنگ باز هم بالاتر گرفته. گزیده‌یی از آخرین خبرهای مربوط به این

پاسدار حسن عباسی ۵ مرداد:
رهبری فرموند به تیم مذاکرات هسته ای که گوش کنید به این منتقدین ولی
گوش نکردن نتیجه طبیعی چه شد همین که امروز دیدید آقایان امروز نمی توانند سرشان را بگیرند بالا
قضاوت تاریخ راجع به حسن روحانی، ظریف، علی لاریجانی، درباره کسانی که برجام را در سفره این ملت گذاشتند قضاوتی بدتر از عهدنامه ترکمنچای و گلستان خواهد بود باور کنید در یک الی دوسال آیند مردم ایران لعن و نفرین می کنند کسانی که در گیر این قضایا بودند

موسوی‌لارگانی عضو مجلس ارتجاع ۶ مرداد:
در مجلس نهم گروهی از نمایندگان دلسوز سعی داشتند تا نواقص توافق‌نامه برجام را به تیم مذاکره‌کننده کشورمان گوشزد کنند که متاسفانه با آنها به درستی برخورد نشد و مورد اهانت قرار گرفتند.امروز شاهد آن هستیم که همان نکاتی که از سوی نمایندگان دلسوز مجلس نهم در روزهای تصویب برجام زده می‌شد عینا توسط آقای ظریف و رئیس‌جمهور محترم تکرار می‌شود.

نقوی‌حسینی عضو مجلس ارتجاع ۶ مرداد: دیگر کسی نمی‌تواند با توجه به تحریم‌های جدید آمریکا به دیپلماسی لبخند امیدوار باشد

آخوند جنتی ۵ مرداد: وضع تحریم‌های جدید آمریکا یک هشدار و دست رد به کسانی است که همچنان تصور می‌کنند عادی سازی روابط با آمریکا و برجام می‌تواند مشکلات کشور را رفع کند.

پاسدار شریعتمداری مهره خامنه ای ۵ مرداد: پرونده هسته‌ای باید از دولت گرفته شود
اگر قرار باشد پرونده هسته‌ای به همین ترتیب ادامه پیدا کند، باید پرونده از دست دولت خارج و به هیئت کارشناسان برجسته و متخصصین ورزیده سپرده شود.دولت ادعا می‌کرد برجام باغ میوه‌ای است که سیب و گلابی‌های آن بعدا می‌رسد، اما حالا معلوم شده است که این سیب و گلابی‌ها گندیده و بیماری‌زا و خسارت‌آفرین است.

صالحی امیری وزیر فرهنگ روحانی ۵ مرداد:
‘برجام’ نه به معنی دستاورد چند محصول یا آزادسازی مقداری ارز و برداشتن تحریم ، بلکه به عنوان انتخاب مسیر جدید یعنی تعامل و مذاکره برای تامین منافع ملی شناخته شد.
راه رسیدن به آرامش در خاورمیانه نیز از همین مسیر است.
برخی معتقدند که برجام دستاورد نداشت، این عده باید به این سوأل پاسخ دهند که اگر ما در گذشته می ماندیم، امروز چه وضعیتی داشتیم؟

**************************************************************************************************************************

همانطور که می‌دانید یک جنگ حادی در رژیم بر سر ترکیب کابینه دوازدهم جریان دارد و باندهای مختلف رژیم از جهات مختلف برای سهم خودشان به روحانی فشار می‌‌آورند که سهم آنها را در ترکیب و چینش دولت آینده بپردازد. این قضیه امروز در سخنرانی آخوند صدیقی گماشته خامنه‌ای در نمایش جمعه تهران نمود بارزی داشت؛ اما نکته‌یی که بخصوص مورد نظرم هست این است که بعد از همه رسواییها و فسادی که آخوندهای خمینی‌صفت حکومتی به بار آوردند و خشم و نفرت عموم مردم را برانگیختند و این نفرت را بخصوص در حملاتی که جوانهای به جان آمده در هر شهر و محله به خوبی میشود دید، آخوند صدیقی پلید، آخوند را «مظهر پاکی و اعتلای دین و نجات بشریت و جوانان» معرفی کرد.

« من از رئیس‌جمهور محترم با همه وجود درخواست دارم قبل از آن‌که رضای حزبی یا گروهی را در نظر بگیرد یا کسی خود را طلبکار بداند، توجه کند که عزت را خدا داده و به کسی بدهکار نیست و فقط بدهکار خدایی و بدهکار کسی نیستی. لذا بدهکاری خودت را به خدا ، به شهدا در اولویت اول قرار بده به قیمت خون شهدا من آخوند پشت این تریبون هستم و یا شما آخوند در راس قوه اجرایی قرار گرفتید به برکت خون شهداست، در غیر این صورت دنیا به آخوند نیاز نداشت و سیاستمداران پیچیده با همان مدل خودشان بر مردم حکومت می‌کنند اما آخوند یعنی مظهر دینداری، یعنی مطهر سماجت در تقوا و پاکی و اعتلای دین و نجات بشریت و نجات جوانان». لذا در معرفی کابینه افرادی مومن معتقد ولایتمدار و بی رنگ بی تعصب به جناح و گروه ، متعصب در اعتقادات حقه و راه شهیدان در این مسئله که اگر غیر این بود شما به وحدت نمیرسید . اعتماد مردم را نمیتوانید جمع کنید خصوصا وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش. آقای رئیس جمهور، این دین و انقلاب و قرآن امانت ما هستند»

می‌بینید؟ اگر چه در این رژیم آخوند و غیر اخوند سر و ته یک کرباسند و فرقی با هم ندارند، اما اشتهای این آخوندهای خمینی صفت را نگاه کنید که در این رژیم ولایت فقیه که همه شان روی عمامه آخوندها دارد می‌چرخد و رئیس جمهور هم آخوند است، رضایت نمیدهند که همپالگیهای غیرآخوند خودشان سر چند تا وزارتخانه باشند و دارد به صراحت می‌گوید که همة وزارتخانه‌ها را پر کن از آخوند! چون که «آخوند یعنی مظهر دینداری، یعنی تقوا و پاکی و اعتلای دین و نجات بشریت و نجات جوانان». واقعاً که لعن و نفرین خدا و خلق خدا بر شما باد!