حرکت اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد ارومیه

 1.  پیوستن دانشجویان دانشگاه آزاد ارومیه به اعتراض علیه طرح پذیرش دانشجوی پرستار در بیمارستانها

 2. مرگ دلخراش آتنا اصلانی

 3. اعتراض مردم به نقش رسانه های حکومتی در چپاول

 4. سالگرد فاجعه کهریزک

  شمايي كه آرزوهاي زيادي براي فردا داريد. مطمئن باشيد كليد رسيدن به اين آرزوها در پشتكار، اراده و صبر شماست. با اينها ميشود بر همه چيز غلبه كرد و وقتي عزم چيزي را كرديد نبايد اجازه بدهید هيچ چيز سر راهتان قرار بگيرد.

  دانشجویان معترض كه اين روزها با اعتراضات مستمرشان نشان ميدهند كه دانشجو بيداراست و در برابر مشكلات ساكت نمي نشیند. موضوع طرح پذيرش دانشجوي پرستاري در بيمارستانها و اعتراض دانشجویان به آن هنوز داغ است. ديروز دانشجویان دانشگاه آزاد اروميه به اين اعتراض پيوستند. اين دانشجویان در پلاكارد نوشته هایشان نارضايتي شان را از به خطر افتادن آينده شغلي شان و نگراني شان براي سلامت جامعه را نشان دادند .

  اعتراض ديگر مربوط ميشود به دانشجویان رشته هاي علوم پزشكي.ديروز دانشجویان  دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعتراض به ‘کیفیت پایین غذا و عدم هماهنگي براي توزيع آن يك تجمع اعتراضي به راه انداختند. همينطور اعتراض دانشجویان پزشكي و پرستاري دانشگاه بهشتي هم ادامه داشت.

  مرگ دلخراش آتنا اصلانی

  خبر مرگ دلخراش آتنا اصلاني اين روزها فضاي مجازي را تكان داده است. راستي چرا نبايد براي يك دختر ۷ ساله امنيتي وجود داشته باشد؟ آنها كه ادعاي امنيت شان گوش دنيا را كركرده كجا هستند؟ چرا نبايد هيچ قانوني براي حفاظت از كودكان وجود داشته باشد و چرا نبايد در يك جامعه سالم زندگي كنيم؟ صحبت از اين چيزها در حكومتي كه حاكمانش خودشان از خونريز ترين ديكتاتورهاي تاريخ هستند شايد خنده دار باشد.

  صحبت از اين حقوق در كشوري كه جان انسان در آن ارزان ترين چيز است و نظامي كه جز به حفظ قدرت خودش فكرنميكند شايد بي معناست. چون تا وقتي عامل اصلي هست، هرروز جنايتي رخ ميدهد و زخمي جديد بر پيكر ايران مي نشیند. اول بايد آن را كنار  زد.

  اعتراض مردم به نقش رسانه های حکومتی در چپاول

  رسانه اي مخاطب دارد كه سمت مردم باشد. رسانه اي كه واقعيتها را منعكس كند و از حق مردم صحبت كند آنهم در عصر ارتباطات كه ديوارهاي سانسور و اختناق تاحد زيادي برداشته شده. در خيلي از اعتراضها اين شعار آشنا را زياد شنيديد كه مردم ميگویند« ننگ ما ننگ ما صدا و سيماي ما» حالا ديگر اين حرف را خود مهره هاي حكومتي هم ميگویند و به آن اعتراف ميكنند.

  وزير بهداشت رژيم در يكي از مصاحبه هایش گفته است:« وقتی یک خبرگزاری را در اختیار دارید که سراپا دروغ و تهمت است ممکنست مردم تقیه کنند اما در روز موعود اراده خود را حاکم می‌کنند»

  چند روز قبل هم روزنامه جوان رژيم به تيراژ پايين روزنامه هاي رژيم اشاره كرد و نوشت: «۲۰۰ روزنامه در کشور داریم که مجموع شمارگان آنها کمتر از ۹۰۰ هزار نسخه در روز است.» تازه همين ۹۰۰ هزار تيراژ مربوط به كمتر از ۱۰ تا روزنامه رژيم و باقي ۱۹۰ و خرده اي روزنامه فقط۲۰۰-۳۰۰ هزار تيراژ دارند.

  همين آمار وارقام نشان دهنده نفرت مردم از رسانه هاي حكومتي و بي مخاطبي اين رسانه هاي به قول وزير خودشان پر از دروغ است. يكي از علتهاي وحشت رژيم از اثرگذاري رسانه هاي مقاومت و تاثيرشان در فضاي مجازي روي نسل جوان هم دقيقا همين است. اما مي بينيم كه بگیر و ببند و سانسور ديگر فايده اي ندارد و اين مسيري است كه جوانها خودشان ميدانند چطور بايد باز كنند .

  سالگرد فاجعه کهریزک

  در سالگرد فاجعه كهريزك و پر كشيدن شهداي راه آزادي اميرجوادي فر، محمد كامراني و محسن روح الاميني هستيم.  آنها كه نام شان افشاگر عمق رذالت و وحشي گري ديكتاتور شد. حتي با گذر ۸ سال رژيم نتوانسته با وجود همه دروغها وتلاشهایش اين پرونده را ببندد و قطعا كه به زودي نتيجه جنايتهایش را هم خواهد ديد. ديروز مراسمي به ياد امير جوادي فر برگزار شدكه جمعي از خانواده و دوست داران امير در آن شركت داشتند و يادش را زنده كردند .