فراخوان ۴ سناتور آمریکایی برای اتخاذ موضع شدیدتر علیه رژیم ایران. ۲۰دقیقه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶

۱- واشینگتن پست:‌  کنگره و رئیس جمهور آمریکا در حال از دست دادن صبر خود در رابطه با رژیم ایران هستند. آنها بر اتخاذ موضع شدیدتری تأکید می کنند

۲ – امضای تفاهم نامه آمریکا و قطر برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم

 ـ رژیم ایران و کره شمالی دنبال فن آوری کلاهکهای اتمی  

 آمریکا در حال آزمایش سیستم  دفاع موشکی خود با سیستم موشکهای تاد است.  چند روز بعد از آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی، که به گفته کارشناسان می تواند به آلاسکا برسد این سیستم دفاعی در این ایالت آزمایش شد.

ـ نیروهای نظامی کره شمالی و گزینه های آمریکا

کره شمالی یک چالش جدی آمریکاست. تحلیلگران راه کارهای مختلفی برای مقابله با این چالش ارائه می کنند اما هیچ کدام با اطمینان نمی توانند بگویند عواقب این راه کارها چیست.

 ـ باید با رژیم ایران با قاطعیت برخورد کرد

مارک دوبوویتز رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی در واشینگتن معتقد است برای برخورد با رژیم ایران باید سیاست رونالد ریگان را در پیش گرفت. سیاستی که منجر به فروپاشی شوروی سابق شد.

 ـ مذاکرات صلح سوریه در ژنو

از روز دوشنبه ۱۹ تیر مذاکرات صلح سوریه در ژنو شروع شده است . این مذاکرات با مشارکت هیأت اپوزیسیون سوریه و رژیم اسد و  تحت نظارت سازمان ملل متحد  است.

 ـ باید از رژیم ایران در سوریه خلع ید کرد

یاسر فرحان عضو  هیأت سیاسی نیروهای  انقلابی و اپوزیسیون سوریه می گوید ما به آمریکاییها گفتیم باید شبه نظامیان رژیم ایران را نه تنها از جنوب سوریه بلکه از سراسر سوریه جمع کنید.

 ـ تهدید به وتوی مذاکرات خروج انگلستان از اتحادیه اروپا

مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا تهدید کردند ممکن است مذاکره با انگلستان را وتو کنند. گزارشی را می بینیم 

ـ حملات سایبری چالشی همیشگی

در هفته های اخیر کامپیوترهای  بیمارستان ها، دفاتر دولتی و شرکت های چند ملیتی مسدود شدند .  این کار توسط کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از یک برنامه  بنام پتیا PTYA عملی شد.   

 ـ استفاده از فناوری نانو در مرمت آثار تاریخی

استفاده از فناوری نانو در مرمت آثار تاریخی  روز به روز گسترش می یابد.

خبری از تفاهم نامه آمریکا و قطر برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم .

‌ قطر و آمریکا پیمان مبارزه با تروریسم امضا کردند

قطر و ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه یک تفاهم نامه همکاری دوجانبه برای مبارزه با تروریسم و تامین مالی گروه‌های تروریستی امضا کردند.

نوشیدن قهوه عمر را افزایش میدهد

 تحقیقات در 10 کشور اروپایی و در آمریکا نشان میدهد نوشیدن روزانه قهوه موجب طول عمر زیاد می شود.

آخرین رویداد:

‌فراخوان استراون استیونسون به نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران

استراون استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق   طی مقاله یی در یونایتدپرس خواستار نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران شد.  استیونیسون:  در گردهمایی بزرگ”ایران آزاد ”در پاریس، دهها تن از مقامهای ارشد نظامی و سیاستمداران از آمریکا، اروپا و دنیای عرب، اتفاق نظر داشتند راه حل بحران خاورمیانه، خلع ید از سپاه پاسداران است