نگاهی به بعد از ۱۸ تیر در فضای مجازی – پرده برداشتن از جنایت قاچاق انسان

 نگاهی به بعد از ۱۸ تیر در فضای مجازی

پرده برداشتن از جنایت قاچاق انسان

 نگاهی به بعد از ۱۸ تیر در فضای مجازی – پرده برداشتن از جنایت قاچاق انسان

در روز بعد از 18تير نگاهي داريم به كليپي كه اين روزها در فضاي مجازي زياد دست به دست ميچرخد. بعد از آن ميرويم سراغ پشت پرده هاي جديدي از جنايت قاچاق انسان!

مصطفي تاجزاده معرف حضورتان هست. يكي از به اصطلاح اصلاح طلب هاي نظام كه از دست اندرکاران شکنجه و سرکوب در دهة 60 که حالا مطابق رسم رایج در باند مغلوب پز اپوزیسیونی به خودش گرفته در سالگرد قيام 18تير بخشي از مصاحبه اين مهره حكومتي كه در دوره خاتمي معاون سیاسی وزیر کشور بوده در فضاي مجازي دوباره منتشر شده در اين كليپ هر چند كه تاجزاده تلاش ميكند باند خودشان را از جنايت 18تير مبرا كند و اينطور جلوه بدهد كه ميخواستند اوضاع را در تفاهم با دانشجویان آرام كنند، اما به يك واقعيت هم اعتراف ميكند. واقعيت قتل دانشجوي مبارز عزت ابراهيم نژاد .

همان شبي كه من بچه ها را داشتم آرام ميكردم، دكتر معين آنجا بودند، آقاي شفيعي آنجا بود، آقاي ربيعي بود كه الان وزير كار است. آقاي شفيعي به نظرم تا نماز صبح ماند آنجا. يک مرتبه خبر آوردند كه يک نفر كشته شد. گفتيم كجا؟ گفتند همين بيرون تيراندازي كردند، تير زدند.. عزت ابراهيم نژاد را آنجا زدند، شب دوم. در18تير كشتند. يک نفرآمده بود يک تير زده بود با اسلحه و  افتاده بود آنجا. كه بعد ما بلافاصله رسانديم به بيمارستان و بعد اعلام كردند كه تمام كرده و چاره اي نيست. من پاي اين ايستادم كه ضارب اين بايد معلوم شود چون گفتم ضارب اين اگر معلوم شود، فتنه 18تير معلوم ميشود از  كجا شكل گرفته. فيلمش هست، از پشت مياد، هفت تير را درمياورد، معلوم هم هست كه شناسايي كرده و ميداند دنبال كي هستش

جدا از اين واقعيت كه به اصطلاح انصار حزب اله  و درواقع نيروهاي آتش به اختيار خامنه اي در آن دوران، به همراه نيروي انتظامي از نيمه شب 18تير در صحنه بودند و دانشجویان را با باتوم و پنجه بكس و چاقو و قمه و سلاح زير ضرب برده بودند، و جدا از اينكه ضارب كي بوده، خوب است مروري هم داشته باشيم روي اينكه فرمان از كجا ميآمد؟

بعد از جلسه امنيتي كه خاتمي با روحاني دبيرشوراي امنيت نظام در آن دوران و يک سري سركرده هاي ديگر داشت، سركوب جنس عوض كرد. طوري كه در بيانيه مخفي وزارت كشور رسما گفته شد كه به هرقيمت بايد اعتراضات خاموش شود و به نيروهاي سركوبگر حق تير داده شد. خاتمي در مصاحبه علني اش در تلويزيون بر دستگيري و سركوب تاكيد كرد و روحاني شمشير را از رو بست. اجازه بدين صحبتهایش را در 23 تير 78 بشنويم

پريشب نسبت به اين عناصر دستور قاطع داده شد و ديروز غروب دستور قاطع انقلابي داده شد هر گونه حركت اين  عناصر فرصت طلب هر كجا كه باشد با شدت و قاطعيت اينها را سركوب خواهند كرد. از امروز نيروي انتظامي ما، نيروي قهرمان خواهيم ديد بسيج ما در صحنه با اين عناصر فرصت طلب آشوب طلب اگر جرات نفوذ داشته باشند چه خواهند كرد.

بعد از اعتراف فاطمه دانشور از اعضاي شوراي شهر قلابي تهران به جنايت وحشتناك فروش و قاچاق كودكان، رژيم تلاش كرد حقيقت را پنهان كند. خبرگزاري تسنيم با فاصله چند ساعت نوشت:

«یک منبع آگاه در پلیس پایتخت در واکنش به اظهارات امروز یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر قاچاق اعضای بدن کودکان در تهران، تأکید کرد: در سال‌های اخیر کشف جسد کودکان بدون چشم و کلیه در تهران و یا حاشیه پایتخت سابقه نداشته و چنین موضوعی کذب محض است

بعد از اين تکذیبهای سراسیمه باز گوشه هاي جديدي از اين فاجعه بيرون زد. روزنامه حكومتي آفتاب نيوز ۱۰ تير يك خبر تكان دهنده منتشر كرد:«خبر، خلاصه و کوتاه اما تکان‌دهنده بود. در یک ماشین حمل گوشت کانتینردار نارنجی، وسط اتوبان مدرس باز شد و چیزی حدود 50کودک در این ماشین دیده شد. این را شاهد عینی ماجرا بازگو کرده و گفته که این بچه‌ها شبیه به کودکان کار بودند. در نهایت این ماشین، کودک دیگری را نیز سوار کرده و دوباره به راه افتاده است. باور کردنی نیست!»

بعد هم به بي تفاوتي كارگزاران حكومتي نسبت به اين موضوع اشاره ميكند و مينويسد:

«اولین سوالی که در ذهن متبادر می‌شود این است که چرا ماشین حمل گوشت؟ شاهد عینی ماجرا که شماره پلاک این ماشین را نیز برداشته پس از تماس با اورژانس اجتماعی و پلیس 110با بی‌تفاوتی آنها نسبت به دریافت شماره پلاک ماشین مواجه می‌شود و در نهایت این خبر را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد تا شاید منجر به پیگیری شود. اما آنچه در نهایت از پیگیری این ماجرا حاصل می‌شود، پاسکاری مسئولان و بی‌تفاوتی است… هیچ کس واقعاً از شنیدن این خبر متعجب یا نگران نمی‌شود. مسئولان طوری برخورد می‌کنند که گویی می‌خواهند بگویند: «خب! که چه؟! دنبال چه می‌گردید؟» رد پای مافیای قاچاق داخلی کودکان کار در این موضوع به‌وضوح به چشم می‌خورد و کسی به روی خود نمی‌آورد.».