دخیل بستن به امام‌زاده بی‌معجزه وحدت-۳۶۰ درجه

آتش بس یا آتش به اختیار؟ مسئله این است؟ ۳۶۰درجه ۱۶تیر ۱۳۹۶

این روزها در رسانه های رژیم شاهد بحث هستیم که ظاهراً ۱۸۰درجه با جار و جنجال باندهای  رژیم در مورد بایدها و شایدهای فرمان آتش به اختیار خامنه ای متفاوت است و آن ضرورت  آتش بس درجنگ باندی و طرح شعار  وحدت است.  کارگزاران مختلف رژیم از هر دو باند با بیانهای متفاوت به این شعار می‌پردازند که باید بین باندها تنش زدایی بشود .

دم زدن از وحدت بین باندها:

از تاره ترین نمونه ها آخوند جوادی آملی است که گفت« ایران اسلامی امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همدلی است، چراکه بیگانگان و دشمنان انقلاب درحال توطئه علیه نظام اسلامی هستند». یا وزیر بهداشت رژیم از باند روحانی که گفت: «امروز وحدت و همبستگی مورد تاکید است، در این زمینه حرف زیاد میزنیم اما در عمل ناتوانیم».

آخوند قربانی نماینده خامنه ای در رشت گفت«.. دوری از تنش زایی بهترین گزینه حفظ امنیت و آرامش کشور است » یا پاسدار لاریجانی رئیس مجلس ارتجاع در رشت گفت: « باید اختلافات را کم کنیم. بنزین ریختن روی آتش اختلافات هنر نیست» . یا تلویزیون رژیم گزارش داد در جلسه خبرگان ارتجاع بر وحدت در جامعه تاکید کردند

آیا وحدت بین باندهای رژیم امکان‌پذیر است؟

سوال این است که آیا واقعا باندهای حاکم رو در رو درنظام آخوندی خواستار وحدت هستند؟و آیا می توانند به آن برسند؟ علت طرح شعار وحدت باندهای این روزها چیست ؟ چه کسانی موضوع وحدت و آتش بس باندی را مطرح کرده اند؟ آیا واقعاً باندهای  رژیم در پی ایجاد وحدت هستند؟ اگر نه چرا شعارش را می دهند؟

رضا هفت برادران در گفتگو با برنامه۳۶۰درجه می‌گوید با وجود این همه دم زدن از وحدت، باندهای رژیم نه می‌خواهند و نه می توانند جنگ قدرت را خاتمه دهند و توضیح می‌دهد که چرا  دخیل بستن به امام زاده وحدت باعث هیچ معجزه‌یی در کاهش تنش بین باندهای رژیم نمی‌شود بلکه شاهدیم که جنگ قدرت درون رژیم  پیوسته  افزایش می‌یابد، عمق پیدا می کند و دامنه آن روز به روز مسائل بیشتری را در بر می‌گیرد.

.

رسانه و بسیاری از سردمداران به سخنان سخنرانهای گردهمایی استناد و ابراز نگرانی کرده اند. مثلا رسانه حکومتی باشگاه خبرنگاران جوان هراسان از روند تحولات منطقه و جهان می نویسد: دلیل این‌همه حساسیت و توجه به اجلاس سالانه مجاهدین، برگزاری آن در پاریس و یا حتی حضور تندروهای آمریکایی نبود… آنچه این‌بار آن را حائز اهمیت می‌کند اوضاع و احوال منطقه‌ای و بین‌المللی است.
روزنامه حکومتی وطن امروز با ابراز نگرانی از ایدة«تغییر نظام» می نویسد: « در نشست اخیر (مجاهدین) که چند روز پیش برگزار شد، بار دیگر عربستان هیاتی را به این نشست اعزام کرد. امسال نیز بار دیگر فیصل ابراز امیدواری کرد بزودی نشست (مجاهدین) در تهران برگزار شود». یا رسانه حکومتی اتاق خبر ۲۴ نیز نوشته است: «همزمان با سفر ظریف به فرانسه، مجاهدین میتینگی را با حضور برخی شخصیت های سیاسی آمریکایی، اروپایی و عربی برگزار کردند که سرتاسر این میتینگ علیه جمهوری اسلامی و برای براندازی برگزار شد
دولتمردان و دستگاه دیپلماسی کشور به نظر می رسد از شرایط منطقه غافل شده اند و این غفلت باعث می شود تا دیگران در عرصه سیاسی منطقه میدان داری کنند». یک نمونه ابراز وحشت دیگه مربوط به سایت اتاق خبر ۲۴ – است که نوشته:
«…در همایش رجوی …..همه با جسارت …دم از تغییر رژیم در ایران و تحویل آن به رجوی زدند و علت آن را هم عدم رعایت حقوق بشر و تروریست بودن نظام حاضر ایران بر شمردند!!! »
بنابراین به این دلیل است که احساس نیاز می کنند که با به اصطلاح وحدت حداقل به جنگ درونی و تلاطم درونی پایان بدهند تا بحرانها در هم ضریب نخورد . اما از آن طرف به دلیل همان منافع که بود و نبود آنهاست نمی توانند از جنگ قدرت دست بکشند. و این وضعیت به تضعیف هر چه بیشتر نظام و هر چه ضربه پذیرتر شدن آن منجر می شود

.

..