بارزشدن آثار شکست خامنه‌ای در کشمکش نمایش انتخابات – چالشها ۲ تیر ۱۳۹۶

  • بیانیه خبرگان آخوندی که به شکل فضاحت باری تأکید می‌کند حکومت ولایت فقیه ربطی به انتخابات ندارد تمام رأی سازیها و دود‌ و دمهای تبلیغاتی رژیم بر سر انتخابات را رسوا می‌کند

در یک هفته اخیر شاهد افزاش حملات باند خامنه ای به روحانی بوده ایم. مجلس خبرگان ارتجاع یک بیانیه علیه روحانی صادر کرد و جامعه مدرسین آخوند یزدی در قم بیانیه دیگری علیه روحانی منتشر شد و کار به آنجا رسید که روز  ۳۱خرداد خامنه ای خود وارد صحنه شد و دوباره به بهانه سند ۲۰۳۰ یونسکو آخوند روحانی را مورد حمله قرار داد.

مواردی که موضوع حمله باندهای رژیم به یگدیگر می‌شود طیف گسترده یی است که تقریباً تمامی بحرانهای گریبانگیر رژیم را شامل می‌شود از موشک‌پرانی به دیرالزور تا تحریمهای جدید سنا  از  برجام اتمی تا«برجام منطقه‌یی» و…

سؤال این است که در رأس رژیم چه خبر است که نمود بیرونی آن به شکل تشدید  جنگ باندی ظاهر می‌شود.

محمدعلی توحیدی در بحث و گفتگوی این هفته چالشها تشریح می‌کند که افزایش حملات خامنه‌ای به روحانی در روزهای اخیر این هدف مشخص را دنبال می‌کند که تا قبل از مرداد ماه که زمان تنفیذ کابینه جدید روحانی است  بیشترین امتیاز را از او در ترکیب ساختار دولتش بگیرد.

محمد علی توحیدی اما به طور مشخص به بیانیه خبرگان اشاره می کند که در آن به شکل فضاحت‌باری تأکید می کند که حکومت ولایت فقیه هیچ ربطی به رای و خواست مردم ندارد و می گوید چنین تأکیداتی آن هم به فاصله کوتاهی بعد از آن همه دود و دم تبلیغاتی حول انتخابات و رأی سازیهای میلیونی  نه فقط رژیم را مفتضح می کند بلکه همه  کسانی که برای این نمایش بازارگرمی می‌کردند را نیز بی آبرو می‌کند.

محمدعلی توحیدی این شرایط را بارز شدن آثار شکست ولایت فقیه در نمایش انتخابات می داند. شکستی که محورش قتل عام مجاهدین در سال ۶۷ و جنبش دادخواهی این شهیدان است. شکستی در متن داغترین و جدیترین کشاکش سیاسی رژیم بعد از انتخابات و بعد از ۳۸سال.