روزها و یادها-هفته چهارم دی

۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ روز فرار شاه


۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ فرار شاه از ایران  روزی فراموش شدنی در  تاریخ معاصر ایران است شاه دیکتاتور با اراده مردم به پا خاسته پس از ۳۷ سال حکومت مستبدانه ناگزیر از کشور فرار نمود.

[caption id="attachment_200675" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها-هفته چهارم دی ببست و ششم  دی ماه سال ۱۳۵۷ روز فرار شاه[/caption]

مردم در  سراسر ایران بطور بی‌سابقه‌ای از  خانه‌ها بیرون ریختن و در یک شادمانی عظیم ملی فرار زبونانه شاه دیکتاتور با رقص پایکوبی که نظیر آن تا کنون دیده نشده بود در کوچه و خیابانهای  شهرها و روستاهای  سراسر ایران جشن گرفتن.

شاه بیش از آن  نیز در دوران  حکومت ملی دکتر مصدق و هنگامی که دور اول کودتا علیه  مصدق شکست خورد از ایران  به خارج گریخته بود اما پس از چند روز با کودتای ننگین ۲۸ مرداد توسط بیگانگان به ایران  بازگردانده شد.

شاه خائن که تا چند ماه قبل از آن خود را قدرت اول منطقه‌ی خاورمیانه می‌دانست و به نیروهای سرکوبگر ساواک زندانهای مخوف و گسترش اختناق و سانسورش بر مردم می‌نازید در برابر عظم و اراده مردم ایران به زانو در آمدن و با حالت گریان از کشور خارج شد.

هر چند که خمینی دیکتاتوری وحشیانه‌تری از  شاه بر مردم ایران مستولی کرد اما بدون شک عاقبت حکومت  ولایت فقیه بدتر از حکومت شاه خواهد بود.
۲۶ دی ماه ۱۳۶۷ کشف گورهای جمعی زندانیان سیاسی قتل‌عام شده


۲۶ دی ماه ۱۳۶۷ سازمان مجاهدین خلق ایران با انتشار اطلاعیه خبر از کشف گورهای  جمعی در چندین نقطه کشورداد

[caption id="attachment_200676" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها-هفته چهارم دی                              ۲۶دی کشف گورهای جمعی زندانیان سیاسی                  [/caption]

رژیم جنایتکار خمینی پس از سرکشیدن جام زهر آتش بس موج گسترده‌‌ای از اعدام زندانیان سیاسی در شهر های مختلف ایران به راه انداخت و ۳۰ هزار تن از رشیدترین فرزندان مجاهد  و مبارز این میهن را قتل‌عام نمود.

 

بر اساس این  اطلاعیه در دی ماه همین  سال اجساد صدها تن از این اعدام شدگان در گورهای دسته جمعی توسط مردم کشف گردید، گور بزرگ دسته جمعی در نزدیکی جاده صومعه سرا کسما در استان گیلان، جاده خاوران در نزدیکی تهران،گورستان باغ رضوان در اصفهان، قطعه ۹۳ گورستان بهشت زهرا در تهران، همچنین در قطعه‌های ۱۰۶، ۱۰۷ و ۱۰۸ و ۱۰۹ بهشت زهرا که محل دفن تعداد قابل توجه‌ی از زندانیان اعدام شده بود کشف شد.

 
۲۸ دی ماه سال۵۸ شهادت کارگر مجاهد عباس اولین شهید مجاهدین در رژیم خمینی به دست چماقداران ارتجاع


عباس عمانی  اولین  شهید  مظلوم  مجاهدین  به دست مزدوران چماقدار خمینی  میباشد که در حال پخش و  نصب تراکتهای مربوط به کاندیداتوری مسعود رجوی در انتخابات ریاست جمهوری مورد حمله و ضرب و جر شدید چماقداران  خمینی قرار گرفت و در اثر خونریزی مغزی  به شهادت  رسید.

[caption id="attachment_200677" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها-هفته چهارم دی                       ۲۸دی سال ۵۸ شهادت کارگر مجاهد عباس عمانی              [/caption]

پس از عباس عمانی و در مدت دو سال  نیم مبارزه  سیاسی چماقداران رژیم  دهها نفر از میلیشیا و هواداران مجاهدین را در سراسر  کشور به شهادت رساندند  و هزاران نفر را مجروح  کردند.

در  حالی که میلیشیا و هواداران مجاهدین  خلق با انضباط و شکیبایی شگف‌آوری یکسره از حق مشروع خود چشم پوشیدن تا ماهیت دجال ضد بشر برای توده‌های هر چه بیشتری  از مردم افشا شود.

مسعود رجوی  طی  سخنانی در دانشگاه تهران با اشاره به حملات فزاینده چماقداران که آخرین مورد آن قتل مجاهد شهید عباس عمانی بود، صراحتا به خمینی و سردمداران رژیم هشدار داد:

«ولی بگذارید تاکید بکنیم وا به روزی که تصمیم بگیریم مشت را با مشت و گلوله را با گلوله پاسخ بدیم.»