روزها و یادها ـ هفته اول دی

۵ دی ماه ۱۳۹۲ چهارمین حمله موشکی به لیبرتی و شهادت ۴ مجاهد خلق


به دنبال سفر مالکی به تهران برای جلب حمایت خامنه‌‌ای برای دوره‌ی سوم نخست وزیری و درتنگنای محکومیتهای بین‌المللی و صدور حکم دادگاه اسپانیا درباره جنایت علیه بشریت، در ۱۰ شهریور ۹۲ و گروگانگیری در اشرف خامنه‌‌ای و مالکی به شیوه شناخته شده خود برای  فرار از بحران به بحران و تحت الشعاع قرار دادن جنایت با جنایت دیگر، لیبرتی را برای چهارمین بار هدف یک حمله موشکی قرار دادند.

[caption id="attachment_194705" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها ـ هفته اول دی          چهارمین حمله موشکی به لیبرتی و شهادت ۴ مجاهد خلق          [/caption]

این حمله همزمان با تعطیلات پایان میلادی در ساعت، بیست و یک پانزده دقیقه‌ی پنجشنبه پنجم دی انجام شد و طی آن کمپ لیبرتی با دهها فروند موشک از انواع مختلف هدف قرار گرفت و علاوه بر تخریب بسیاری از تاسیسات شماری از بنگالها و خودروها در اثر اصابت موشک و انفجارهای بزرگ ناشی از آن دچار حریق و نابودی شدند.

در این عمل جنایتکارانه مجاهدان خلق، بیژن تهرانی، عباس نامور، محمود برنافر، و یحیی زیارتی به شهادت رسیدن و ۷۱ مجاهد دیگر مجروح و مصدوم شدند.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده  مقاومت ایران، حمله موشکی به مجاهدین در عراق را تحت عنوان «کشتار کریسمس در لیبرتی» کرد و گفت حمله موشکی تروریستی به لیبرتی سوغات مالکی از سفر به تهران و بحران سازی عمدی برای تحت شعاع قرار دادن گروگانگیری و جنایت بزرگ و رسوا شده علیه بشریت در اشرف پس از محکومیتهای بین المللی، اعتصاب غذای جهانی  ۱۰۸ روزه و به دام افتادن مشاور امنیتی مالکی در دادگاه اسپانیا
۵ دی ۱۳۶۰ شهادت مجاهد خلق معصومه  شادمانی ( مادر کبیری) قهرمان مقاومت در برابر دژخیمان آخوندی


یکی از فرازهای افتخارآفرین مقاومت مردم و مجاهدین خلق ایران در برابر رژیم آخوندی، حضور جانانه‌ی مادران در صحنه‌ی نبرد و خلق حماسه‌های فراموش‌ناشدنی توسط آنان است، هم‌ چنان‌ که شکنجه و اعدام مادران یکی از ننگین‌ترین جنایات آخوندها و مایه‌ی لعن و نفرین ابدی برای ارتجاع پا به گور شده است.

پنجم دی‌ماه هر سال، یادآور شهادت (مادر کبیری) است. او که در هنگام شهادت ۶۰‌ساله بود،‌از سن ۴۰‌سالگی و در‌حالی‌که۴‌فرزند داشت از طریق مجاهد شهید، مصطفی جوان خوشدل با سازمان آشنا شد و ‌قاطعانه در راهی قدم گذاشت که بعدها خود از افتخارآفرینان  آن راه شد.

[caption id="attachment_194706" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها ـ هفته اول دی      شهادت مادر کبیری قهرمان مقاومت در برابر دژخیمان آخوندی   [/caption]

مادر چند‌سال پس از آشنایی با سازمان،  به‌علت انتقال یک‌چمدان اسلحه و انتقال اخبار زندان به‌خارج، توسط ساواک دستگیر و تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها  قرار گرفت.

او پس از تحمل نزدیک به ۵‌سال زندان، سرانجام در زمستان سال۵۷ ‌همراه آخرین گروه از زندانیان مجاهد و مبارز آزاد شد و از همان هنگام، همگام با دیگر مادران مجاهد، در مراکز و پایگاههای مجاهدین، به فعالیت هایش ادامه داد. مادر مجاهد معصومه شادمانی در اولین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای ملی، به‌عنوان کاندیدای مجاهدین معرفی شد.

پس‌از ۳۰‌خرداد ۶۰، مادر در جریان یک ماموریت انقلابی دستگیر و به‌شکنجه‌گاه اوین منتقل گردید، لاجوردی جلاد و پاسداران جنایتکار، برای درهم‌شکستن او به‌رذیلانه‌ترین شکنجه‌ها روی آوردند، اما وقتی پایداری و سرافرازی این مادر قهرمان مجاهد خلق شکنجهگران را بهزانو درآورد و بهمنتهای شکست و زبونی کشاند، سرانجام در روز پنجم دیماه۶۰ او را بهشهادت رساندند.
 ۶دی ماه ۱۳۸۸  قیام سراسری مردم ایران در عاشورای حسینی


مردم به پا خاسته تهران و دیگر شهرهای سراسر میهن با الگوی قیام سرور شهیدان حسین علیه سلام در این روز یک بار دیگر علیه دیکتاتوری آخوندی قیام کردند و تمام طرحهای سرکوبگرانه و تشبثات دجالگرانه آن را در هم پیچیدند.

[caption id="attachment_194708" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها ـ هفته اول دی                            فیام سراسری مردم ایران در عاشورای حسینی       [/caption]

در اولین ساعات آن روز مردم از هر سوی تهران به طرف خیابانها و میدانهای مرکز پایتخت سرازیر شدند و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع را هدف شعارهای کوبنده خود قرار دادند.

مردم به پا خاسته‌ی تهران و شهرهای سراسر میهن با طنین شعارهای کوبنده، این ماه ماه خونه سید علی سرنگونه- مرگ بر دیکتاتور - ماه اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم -  تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت و زندانی سیاسی آزاد باید گردد- دیکتاتور بدونه بزودی سرنگونه و مرگ بر خامنه‌ای ارکان دیکتاتور ولایت فقیه را به لرزه انداختن

مردم دلیر تهران از میدان امام حسین گرفته تا فردوسی از حافظ و کالج و پیچ شمیران  تا میدان ولیعصر از ویلا تا میدان انقلاب و از میدان انقلاب و تمامی خیابانهای اطراف آن تا میدان آزادی خروشیدن و یک صدا سرنگونی دیکتاتور جرار،یزید زمان خامنه‌ای جلاد را فریاد کردند

در روز عاشورا همچنین در شهرهای شیراز،اصفهان،اهواز، شهر‌کرد، نیشابور،  تویسرکان، ماهشهر، یاسوج،گچساران و مشهد،قم،نجف آباد و امیدیه نیز مراسم عزاداری به مناسبت عاشورا به تظاهرات ضد حکومتی تبدیل شد.