روزها و یادها هفته سوم آبان

۱۳ آبان ۱۳۵۷ به خاک و خون کشیدن دانش آموزان توسط حکومت شاه


[caption id="attachment_177091" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته سوم آبان              به خاک و خون کشیدن دانش آموزان توسط حکومت شاه            [/caption]

ظهر روز ۱۳آبان ۱۳۵۷ دانشگاه تهران شاهد صحنه پر شوری از قهرمانی دانش‌آموزان میهنمان و نیز شاهد صحنه جنایت مزدروان رژیم شاه بود.

آن روز هزارها دانش‌آموز به دانشگاه رفته بودند تا همراه با همرزمان دانشجویشان به دیدار پدر طالقانی، که تازه از زندان آزاد شده بود بشتابند، مزدوران شاه بر روی این نوجوانان آتش گشودند و دهها تن از آنان را به خاک و خون کشیدند.

همان شب پخش تلویزیونی صحنه‌های از تظاهرات دانش‌آموزان در دانشگاه تهران و مقاومت آنان در برابر مزدوران شاه همه را منقلب ساخت و آتش قیام خلقی را که می‌رفت بنیان رژیم دیکتاتوری شاه را در هم بکوبد شعله‌ورتر ساخت.
۱۳ آبان ۱۳۵۸ آغاز گروگانگیری در سفارت آمریکا


روز ۱۳ آبان روز گروگان گرفتن ۵۳ تن از کارکنان سفارت آمریکا در تهران توسط رژیم خمینی است، رخدادی که خمینی آن را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول نامید.

چراکه  قسط داشت به وسیله آن هم انقلابیون و مجاهدین را مات و از صحنه بدر کند و هم دولت بازرگان را کنار بگذارد.

[caption id="attachment_177092" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته سوم آبان                                                  آغاز گروگانگیری در سفارت آمریکا                                       [/caption]

در نخستین روزهای گروگانگیری دولت مزبور ساقط شد، سپس قانون اساسی ولایت فقیه در غوغای شعارهای ضد استکباری به تثبیت رسید، خمینی بارها خط و نشان کشید که گروگانها را محاکمه خواهد کرد.

اما در آستانه بر سرکار آمدن ریگان در آمریکا وحشت زده از تهدیدات قبلی ریگان و مواضع او تمامی ادعاها و تبلیغات به اصطلاح ضد امپریالیستیش را خیلی سریع پس گرفت و تمام گروگانهای آمریکای را آزاد کرد و به همه شروط آمریکا گردن گذاشت.

این ترفند خمینی به بهای بر باد رفتن ۲۴ میلیارد دلار از دارای مردم ایران تمام شد و کارکنان سفارت آمریکا پس از ۴۴۴ روز آزاد شدند.
۱۷آبان ۱۳۶۲ تصویب طرح خودمختاری کردستان ایران در شورای ملی مقاومت


[caption id="attachment_177094" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته سوم آبان تصویب طرح خودمختاری کردستان ایران در شورای ملی مقاومت[/caption]

شورای ملی مقاومت، بمنظور برقراری نظام سیاسی مبتنی بر اراده و حاکمیت مردم و  اهمیتی مشارکت همه مردم در اخذ و شرکت تصمیمات، طرح خودمختاری کردستان ایران را در تاریخ ۱۷آبانماه ۱۳۶۲ به تصویب رساند.

طرحی که در آن راه‌حلی صلح‌آمیز، دمکراتیک و عادلانه، برای یکی از بغرنج‌ترین مسائل سیاسی و تاریخی کشورمان ارائه شده است، در مقدمه‌ی این طرح گفته شده است که شورای ملی مقاومت، بمنظور تأمین و تقویت هرچه بیشتر حاکمیت مردمی و تمامیت ارضی و یکپارچگی و وحدت ملی کشور، نظر به مبارزات عادلانه‌ی مردم کردستان برای تأمین دمکراسی در ایران و خودمختاری در کردستان و به منظور رفع ستم مضاعف از ملیت ستمزده‌ی کرد، طرح حاضر را برای تأمین خودمختاری کردستان اعلام می‌دارد.
  ۱۵ آبان ۱۳۷۳شلیک سه موشک اسکادB توسط رژیم آخوندی به قرارگاه اشرف


[caption id="attachment_177095" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته سوم آبان                            شلیک سه موشک اسکاد بی  به قرارگاه اشرف             [/caption]

روز ۱۵ آبان سال۷۳ با تصمیم شورای عالی امنیت رژیم آخوندی و تصویب شخص خامنه ای ولی فقیه رژیم آخوندی یگان موشکی نیروی هوائی سپاه پاسداران به فرماندهی سرتیپ پاسدار حسن تهرانی مقدم اقدام به شلیک سه موشک کشتار جمعی اسکادB از داخل ایران به قرارگاه اشرف کرد.

‌موشکهای شلیک شده از سه نقطه‌ی متفاوت در استان کرمانشاه شلیک شدند، ‌به دلیل اهمیت فوق العاده‌ی به کارگیری سلاح استراتژیک اسکاد B آن هم علیه یک نیروی مقاومت، توجه افکار عمومی، مفسران وتحلیلگران سیاسی را به موقعیت مقاومت ایران معطوف نمود و تنها در یک روز ۴۰۰ مورد انعکاس وتفسیر در بر داشت.

 
۱۳ آبان ۱۳۹۱ شهادت ستار بهشتی در زیر شکنجه


ستار بهشتی یک وبلاگ نویس شجاع و افشاگر علیه رژیم ولایت فقیه یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱ با یورش ماموران امنیتی به منزل پدریش در رباط‌کریم دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد، و در نهایت در روز ۱۳ آبان در زندان اوین به شهادت رسید.

[caption id="attachment_177096" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته سوم آبان                                              شهادت ستار بهشتی در زیر شکنجه                             [/caption]

زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که ستار بهشتی یک شب در آنجا سپری کرده بود، روایت کردند که بدن ستار زیر ضرب و شتم له شده بود و به گفته آنها حتی یک جای سالم در بدنش نبود، بر این اساس ستار بهشتی که در بازجویها تحت فشار برای اعتراف و پذیرفتن خواست بازجویان پلیس فتا بوده است پس از مقاومت به صندلی بسته می‌شده و مورد ضرب وشتم قرار می‌گرفته است.

درآخرین نوشته‌ی که ستار دلاور از خود در فیس بوک بجاه گذاشته شده آمده است:

بنده کسی جز یک ایرانی کوچک در خدمت مردمم نیستم و همیشه به یاد عزیزانی که از دست داده‌ایم و یا در زندانها و بازداشت هستند باشیم، بدانیم بکبار به دنیا می‌آییم و یکبار هم میرویم ولی چه خوب است در آن یکبار با شرف زندگی کنیم و با عزت بمیریم.