روزها و یادها هفته دوم آبان

۷ آبان ۱۳۹۴حمله موشکی به لیبرتی قرارگاه مجاهدین در عراق با ۸۰ موشک نقویت شده.


ساعت ۱۹۴۰دقیقه هفته آبان ماه ۹۴ قرارگاه لیبرتی محل سکونت مجاهدین در عراق مورد تهاجم ۸۰ موشک تقویت شده توسط رژیم آخوندی قرارگرفت،در اثر این حمله جنایتکارانه از کل لیبرتی ۳ مجموعه به کلی نابود شد.

[caption id="attachment_174555" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته دوم آبان                       حمله موشکی به لیبرتی با ۸۰موشک نقویت شده          [/caption]

این موشکها با خرج اضافی که داشتند امواج بسیار قوی تولید می‌کردند که قدرت نابودکننده موشک را چند برابر می‌کرد،این حمله جنایتکارانه به شهادت ۲۴ مجاهد خلق انجامید.

 

 

 

 

[caption id="attachment_174559" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته دوم آبان                               ۲۴ شهید قهرمان در حمله موشکی به لیبرتی         [/caption]

 

 

 

شهیدان این حمله جنایتکارنه عبارت بودند از:

حسین ابریشمچی،از فرمانده‌ان ارتش آزادیبخش ملی ایران ، مجاهدان‌خلق،

نیره‌‌‌ربیعی،منوچهربراتی،فرشید ربیعی،حمید دهقان،ابوطالب هاشمی،اکبر علیدوست،حسن نورعلی،احمدمسچیان،حمیدرضا ایمن،کیومرث یوسفی،بهزاد میرشاهی،محمد‌علی میرزایی،عبدالرضا وادیان،جاسم قسیم،سهراب همایونفر، رجبعلی قربانی، حسن توفیق‌جو، حسن ابراهیمی، شریف ویسی ،امیرحسین‌اداوی، حسین‌ سروآزاد،جواد میرسالاری و حسین گندمی

 

 

 
۷ آبان۱۳۸۷ شهادت مجاهد صدیق عبدالرضا رجبی


مجاهد شهید عبدالرضا رجبی از میان مردم محروم ماهیدشت کرمانشاه برخاست.  در سال ۱۳۸۰ توسط ماموران سرکوبگر رژیم دستگیر شد و به زندان مخوف دیزل آباد کرمانشاه منتقل گردید و در حالیکه بشدت مجروح  شده بود تحت شکنجه های وحشیانه قرار گرفت.  حاکم ضد شرع او را به اعدام محکوم کرد، عبدالرضا در زندان تحت شدیدترین فشارها قرار داشت ولی با روحیه رزمنده اش شکنجه گران و بازجویان را به ستوه آورده بود.

[caption id="attachment_174564" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته دوم آبان                                                           شهید صدیق عبدالرضا رجبی                          [/caption]

 

او با رویکردهای انقلابی و انگیزاننده‌اش، همواره فضای یاس و نا امیدی را در زندان درهم می شکست، دژخیمان نگران از  تاثیر گذاریش روی زندانیان او را به بند معروف ۳۵۰ زندان  اوین منتقل کردند.

آنها هفت سال برای درهم شکستن و به ندامت کشاندن عبدالرضا به انواع فشارها و نیرنگ ها متوسل شدند و بارها صحنه های اعدام مصنوعی برایش ترتیب دادند ولی او تا آخرین لحظه حیاتش قهرمانانه ایستاد و مقاومت کرد و تمامی نیرنگ های مزدوران را نقش برآب نمود.

یک ماه قبل ازشهادتش قاضی جلاد برای چندمین بار او را احضار کرده و از وی می پرسد، اگر آزادت کنیم چکار خواهی کرد؟عبدالرضای دلیر بدون درنگ پاسخ می دهد معلوم است چکار خواهم کرد؟ یکراست به اشرف خواهم رفت.

سرانجام رژیم جنایتکار که از ایستادگی و شکست ناپذیری وی به ستوه آمده بود روز یکشنبه ۵ آبانماه عبدالرضای قهرمان را از بند هشت زندان اوین به قرنطینه زندان گوهردشت منتقل می کند و در اوج زبونی و شقاوت او را در زیر شکنجه به شهادت می رساند.

براستی در دورانی که پلید ترین و جنایتکارترین رژیم حاکم با تمام قوا می خواهد عزم و اراده‌ی خلقی را درهم بشکند، چیزی شکوهمندتر، ارزشمندتر و ماندگارتر از پایداری در مقابل این رژیم نیست، پایداری در مقابل این رژیم و این دژخیمان بخصوص در زندانها آن هم در طول سالها حماسه ای فراتر از حماسه هاست.
  ۷آبان ۱۲۷۱ تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازیروز


۲۵اردیبهشت سال ۱۲۷۰ شمسی به دنبال اعتراضات و درگیریهای خونین مردم علیه قرارداد رژی، ناصرالدین شاه مجبور به لغو این امتیاز گردید و بدین ترتیب اولین حرکت سراسری خلق علیه یک کمپانی و امتیاز استعماری به ثمر رسید.

[caption id="attachment_174570" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته دوم آبان                                                تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی                                           [/caption]

در این اعتراض سراسری زنان ایران نیز بطور وسیع حضور داشتند. مدتی بعد از حرکت مردم روحانیت به میدان آمد و تازه هفده ماه پس از امضای قرارداد، میرزا محمد حسن شیرازی مرجع بزرگ زمان که در سامرا می‌زیست به دلیل فشار توده‌های محروم و نیز بر اصرار و پافشاری سیدجمال‌الدین اسدآبادی طی نامه محترمانه‌ای به ناصرالدین شاه خواستار لغو امتیاز گردید و وقتی با سکوت و بی تفاوتی شاه روبرو شد فتوای تحریم استعمال توتون و تنباکو را صادرکرد.

ناصرالدین شاه به توصیه یکی از روحانیون درباری حکم تبعید یکی از علمای مخالف قرارداد را صادر کرد ولی اینکار به آتش عصیان مردم دامن زد و جمعیت تظاهرکننده در حالیکه زنان در پیشاپیش آنان بودند به سمت مسجد شاه حرکت کردند در مسجد شاه مردم خشمگین امام جمعه تهران را که به  تهدید مردم پرداخته بود با فحش و شعار از منبر پایین کشیدند و سرانجام با لغو امتیاز از جانب شاه مردم آرام شدند.

جنبش تنباکو  بعنوان اولین حرکت گسترده و قهرآمیز بر علیه استعمار که توانست بطور چشمگیری زنان مبارز ایرانی را هم به میدان بکشاند وانقلاب مشروطه را زمینه سازی کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
۱۱ آبان ۱۳۷۸ انفجار قرارگاه مجاهدین در بصره توسط عوامل تروریستی رژیم آخوندی


روز۱۱ آبان ۱۳۷۸ تروریستهای اعزامی از تهران با انفجار یک کامیون بمگذاری شده در کنار قرارگاه ارتش آزادیبخش به نام قرارگاه حبیب در ۴۰ کیلومتری بصره باعث شهادت ۵ مجاهد خلق به نامهای: حمید احرار، محمد رضا دلیری، حمید دانایی،عباس فروغ‌زاده و صفا صفابخش شدند.

[caption id="attachment_174572" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها هفته دوم آبان                                                     انفجار قرارگاه مجاهدین در بصره                          [/caption]

علاوه براین خسارات زیادی به ساختمانهای قرارگاه حبیب وارد شد، در این عمل تروریستی بیش از ۵۰ تن نیز مجروح شدند.