پیامهای همبستگی بین المللی درحمایت ازقیام مردم وگردهمایی مقاومت ایران

پیامهای همبستگی بین المللی درحمایت ازقیام مردم وگردهمایی مقاومت ایران

 

حمایت بین المللی

از گردهمایی بزرگ مقاومت درپاریس

 

براد شرمن-نماینده کنگره آمریکا

مفتخرم که یکبار دیگر امسال، قبل از گردهمایی بزرگ بین المللی برای ایران آزاد صحبت کنم. از زمانیکه من به این گردهمایی پارسال پیام رساندم، پیشرفتهای جدید اساسی صورت گرفته است، درحالیکه رژیم همچنان به اعدام‌های گسترده، زندانی کردن خبرنگاران و سوخت رسانی به افراطی گری در منطقه، ادامه میداد. هر روز ایرانیان ایستادند و گفتند ”کافیست“!هرکس که در خیابانها اعتراض میکند باید بداند که ایالات متحده دوست آنهاست. مبارزه شما، مبارزه ماست. و ما در کنار شما در مقابل رژیمی که هیچ اهمیتی به آزادی و رفاه مردم خودش نمیدهد، ایستاده ایم. من میخواهم از خانم رجوی برای استمرار حمایتش از دموکراسی، حقوق زنان و اقلیتها در ایران، قدردانی کنم. یکبار دیگر باید از مجاهدین خلق برای اینکه اولین سازمانی بودند که برنامه هسته ای ایران را به توجه جهان در سال 2002 رساندند، قدردانی کنم. یک ایران کامیاب باید یک ایران صلح آمیز باشد، جاییکه آزادی و حقوق بشر مردم ایران تضمین شود. شما به این آینده ایمان دارید، من به این آینده ایمان دارم و باهمدیگر، به کارمان برای یک ایران سکولار، غیر هسته ای و دموکراتیک ادامه خواهیم داد، تا این هدف به حقیقت بپیوندند. من نماینده کنگره، براد شرمن از کالیفرنیا هستم. باتشکر فراوان.

 

دکتر رال روئیز - نماینده کنگره آمریکا

سلام، من دکتر رال روئیز، نماینده منطقه 36 کالیفرنیا هستم. من مفتخرم که این پیام را همراه حوزه ام که در کنوانسیون بین المللی امسال برای ایران آزاد شرکت میکنند، ارسال کنم. من از استمرار تظاهراتها در ایران که فراخوان به یک ایران دموکراتیک، آزاد، مبتنی بر جدایی دین و دولت، غیرهسته ای و پایان دادن به دیکتاتوری رژیم حاکم، میدهند، استقبال میکنم. ما باید از ریشه های جنبش سیاسی در ایران حمایت کنیم تا به این تغییر با تضمین اینکه شهروندان ایرانی دسترسی نامحدود به اینترنت و اجتماع آزاد داشته باشند، دست پیدا کنند. در این روند، امیدوارم که ایرانیها بتوانند به آزادی خود دست یابند و بتوانند یک ایران مبتنی بر جدایی دین و دولت، دموکراتیک و غیر هسته ای، برقرار کنند. همچنین امیدوارم که ایران به جامعه بین المللی برای سازمان دادن آزادی اجتماعات و مطبوعات، برابری مرد و زن و برابری حقوق برای اقلیتهای قومی و مذهبی، بپیوندد.

 

 

جیمز بزن - نماینده پارلمان کانادا از حزب محافظه کار و وزیر سایه دفاع

سلام، مایلم گرمترین درودهایم را به تمام کسانی که در گردهمایی بزرگ ایران آزاد در پاریس در فرانسه شرکت می کنند بفرستم. این یک فرصت فوق العاده است که حمایت خودمان را از شورای ملی مقاومت ایران نشان دهیم و تعهدمان را به یک آینده آزاد و دمکراتیک برای ایران و مردمش تثبیت کنیم.

همچنین این زمان محکوم کردن رژیم وحشی خامنه ای و روحانی است که در حال حاضر بر ایران حکومت می کند و نقض گسترده و مستمر حقوق بشر که توسط این حکومت مذهبی صورت می گیرد.

تغییر از داخل ایران در حال آمدن است. و تظاهرکنندگان شجاع ایرانی به ما نشان داده اند که ایرانیان مبارزه برای آینده روشن تری برای کشورتان را رها نکردهاند. این روح و عشق به آزادی هرگز نمی تواند شکسته شود و به این دلیل است که من مطمئن هستم که آزادی پیروز خواهد شد و رژیم استبدادی و شیطانی کنونی فرو می ریزد.

افرادی از ما در جهان آزاد مثل کانادا باید هر کاری از دستمان بر بیاید برای حمایت از آزادی مردم ایران انجام دهیم و روی رژیم فشار بیاوریم. آنهایی که در ایران تحت سرکوب و آزار شدید هستند باید صدایی در همه پارلمانهای جهان داشته باشند. سال گذشته، پارلمان کانادا به اتفاق آرا قانون سرگئی مگینستکی را تصویب کرد که مورد حمایت من و سناتور رینال اندره چاک بود. این قانون تضمین می کند که کانادا نمی تواند به عنوان یک پناهگاه امن برای مقامات فاسد خارجی و آنهایی که مرتکب نقض گسترده حقوق بشر علیه شهروندانشان شده اند مورد استفاده قرار گیرد.

در ماه فوریه من لیستی از افرادی از ایران را ارائه کردم که شخصا در قتل عام بیش از 5 هزار زندانی سیاسی در سال 1988 شرکت داشته اند. این لیست شامل روحانی و خامنه ای می شود.

من حمایت خودم را مجددا از برنامه ده ماده ای خانم رجوی اعلام می کنم و می خواهم که سازمان ملل، اتحادیه اروپا، و ایالات متحده و همینطور سایر متحدینمان در کنار شورای ملی مقاومت ایران با قاطع ترین موضع بایستند که صلح، امنیت و همچنین دمکراسی را به ایران می آورد.

در بزرگداشت این گردهمایی در پاریس و نشان دادن حمایتمان برای ایران آزاد که یک روز به زودی به حقوق بشر، دمکراسی و حاکمیت قانون احترام می گذارد، به تک تک شما می پیوندم.

 

 

الیزابت می - نماینده پارلمان و رهبر حزب سبزهای کانادا

می خواهم حمایت روشن حزب سبزهای کانادا از حقوق بشر، احترام به ایده آلهای دمکراتیک و تغییر در ایران را اعلام کنم که نهایتا حقوق بشر را به رسمیت بشناسد، آزادیهای دمکراتیک را به رسمیت بشناسد، و گذار به یک جامعه آزاد و دمکراتیک را با یک جامعه مدنی سالم و مورد احترام اجازه دهد. بطور خاص حقوق افراد کرد در ایران، یک راه طولانی در پیش روست ولی ما در کنار شما می ایستیم و برای صلح، و امنیت برای مردم ایران و همه همسایگانش کار می کنیم.

 

راب اولیفانت - نماینده پارلمان کانادا از حزب حاکم لیبرال

من راب اولیفانت نماینده دان ولی وست در شهر تورنتو کانادا هستم. از طرف خودم و از طرف نفرات حوزه ام، درودهایم را به آنهایی می فرستم که گردهم می آیند که اطمینان حاصل کنند آرزوهای مردم ایران شنیده می شود . این اهداف ساده هستند: دمکراسی، آزادی، حقوق بشر، حق آزادی تجمعات، (آزادی) بیان که ما به عنوان شخص و انسان می توانیم داشته باشیم که این چیزها توسط دولت ما شنیده شود و درک شود. امروز ما در زمان سختی گرد هم می آییم در حالی که مردم ایران با آزار و اذیت مستمر و مشکلات مستمر مواجهند. بدانید که کانادا در کنار مردم ایران می ایستد تا اطمینان حاصل کند که اصول آزادی و دمکراسی و حقوق بشر و کرامت انسانی محترم شمرده می شوند، بنا می شوند و گسترش می یابند.

من برای شما بهترین آرزوها را می کنم. من برای شما آرزوی موفقیت در تلاش مشترکمان می کنم که اطمینان یابیم جهان جای بهتر، امن تر و موفقیت آمیز تری خواهد بود در حالی که ایران تحت یک رهبری دمکراتیک شکوفا می شود.

 

دین الیسون-نماینده پارلمان کانادا از حزب محافظه کار

این آخر هفته یک گردهمایی مهم برای آینده ایران است.

شما همه اینجا هستید چون یک دیدگاه آلترناتیو مثبت برای ایران دارید که مردمش می توانند به آن افتخار کنند – یک ایران دمکراتیک.

آنچه ما در حال حاضر از مردم ایران می بینیم، که بطور واقعی برای دهه ها دیده ایم، خشم و نارضایتی از رژیم حاکم است.

مردم ایران فراخوان برای تغییر ادامه دار به سمت دمکراسی را پیش می برند.

ایران شاهد قیامهای بزرگی از دسامبر 2017 در بیش از 140 شهر بود.

مردم ایران علیه رژیمی سخن می گویند که تروریسم را در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن تامین مالی می کند.

آنها علیه برنامه اتمی که امنیت منطقه ای را به خطر می اندازند سخن می گویند و علیه سرکوبی که هر روز با آن مواجهند سخن می گویند.

کاملا غیر قابل قبول است که رژیم مذهبی حاکم بر ایران هنوز شهروندان ایران را شکنجه می کند، مردم را از انتخابات آزاد و منصفانه محروم می کند و منابع این کشور را برای ساخت سلاحهای کشتار جمعی بکار می گیرد.

مردم ایران سخت می کوشند که بنیادهای آینده ای را بنا کنند و یک دمکراسی سرزنده داشته باشد.
لطفا به اشتراک بگذارید: