روزها و یادها - هفته آخر تیر

 

 ۲۷تیر ۱۳۶۷سرکشیدن جام زهرآتش بس توسط خمینی ضد بشر  


جنگ  ۸ ساله خانمانسوز خمینی تنها در طرف ایران ۱میلیون کشته و ۲میلیون معلول و مجروح و۴میلیون آواره و بیش از هزارمیلیارد دلار خسارت برجای گذاشت. وزیر آموزش و پرورش رژیم در سال ۶۷ اعلام کرد که در این جنگ ،۴۵۰هزار دانش‌آموز به جبهه‌ها فرستاده شدند.

رفسنجانی  اعتراف کرد که یک قرن درآمد نفت ایران یعنی متجاوز از ۱۰۰۰میلیارد دلار به تنور این جنگ ریخته شده است.

ارتش آزادیبخش ملی ایران با فتح شهر مهران و یکصد رشته عملیات دیگر جام زهری به حلقوم خمینی و تنور جنگ ضدمیهنی او ریخت و خمینی ضد بشر را وادار به قبول قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت ملل متحد کرد ، هیولای  آدمخوار از ۶سال قبل از آن، یعنی از سال ۱۳۶۱ قطعنامه‌های سالانه شورای امنیت ملل متحد برای آتش‌بس و خاتمه دادن به جنگ را پی‌درپی رد می‌کرد و می‌گفت «اگر این جنگ ۲۰سال هم طول بکشد، ما آماده‌ا‌‌‌یم».


 ارتش آزادیبخش کار را به آن‌جا رساند که احمد خمینی بعدا گفت «امام وقتی در معادلات به این نتیجه رسیدند که قطعنامه را قبول کنند، گفتند من جام زهر قطعنامه را مینوشم، من کنار امام بودم. امام مرتب مشتشان را بر روی پایش می‌زدند و آخ می‌گفتند… بعد از پذیرش »قطعنامه ۵۹۸ چند روز امام به‌درستی نمیتوانستند راه بروند.

پاسدار شمخانی، وزیر دفاع سابق آخوندها، روز ۴مهرماه ۱۳۸۴ اذعان کرد:

«هیچ‌کس، هیچ‌کس، غیراز مجاهدین، داخل کشور وجود ندارد که بعد از خرمشهر، اطلاعیه‌ای  یا بیانیه یی داده باشد که جنگ باید خاتمه پیدا کند. برخلاف ادعای فعلی احزاب سیاسی. هیچ‌کس… هیچ سندی وجود ندارد که بعد از اتمام عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، گروه سیاسی خواهان وضعیتی باشد که امروز اعلام می‌کند».

آری، در روزگاری که هیچ‌کس را یارای درافتادن با خمینی و مقابله با جنگ ضدمیهنی نبود، مقاومت ایران، با شعار صلح و آزادی، به مقابله با خط خمینی یعنی جنگ، جنگ، اختناق روی آورد. همزمان مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران به برگزاری هفته‌ها و ماههای صلح در داخل ایران مبادرت کردند و طلسم جنگ‌ا‌فروزی خمینی و شعار توسعه‌طلبانه «فتح قدس از طریق کربلا» را درعرصه اجتماعی درهم شکستند.
30تیر ۱۳۳۱ قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق پیشوای جنبش ضد استعماری ایران‌.


۳۰ تیر سالگرد قیام پیروزمندانه مردم ایران در سال ۱۳۳۱ به طرفداری از پیشوای جنبش ضد استعماری میهنمان دکتر محمد مصدق است که به شکست شاه خائن و فراری شدن نخست وزیر انتصابی او قوام السلطنه انجامید در چنین روزی شاه خائن که می رفت با نمایش قدرت پوشالی خود در زیر برق سرنیزه ها و یورش تانکها و مزدوران مسلح خود به مردم بی دفاع، توطه‌ ننگین خود و اربابانش را به پایان برساند و با سر کوب  جنبش ملی و در راس آن دکتر محمد مصدق پایه های حکومت خودکامه‌ی خود را تاکیم بخشد، با امواج خشمگین مردم وفریادهای یا مرگ یا مصدق‌ آنها که خیابانهای تهران را به لرزه در آورده بود  مواجه شد. سر انجام علی رقم  ریختن خون پاک دهها تن از تظاهر کنندگان و مجروح ساختن صدها تن دیگر از آنها شاه مجبور به عقب نشینی و تسلیم در برابر خواست مردم و تن دادن به شرایط نخست وزیری دکتر مصدق گردید.۳۰تیر ۱۳۶۰تاسیس شورای ملی مقاومت


پس از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ که خمینی جلاد تظاهرات ۵۰۰هزار نفرهٔ مردم تهران درحمایت از مجاهدین  را به خاک وخون کشید و مبارزهٔ انقلابی علیه رژیم خمینی آغاز شد، شکل دادن به یک جایگزین دمکراتیک و مردمی در برابر رژیم خمینی در دستور کار مقاومت انقلابی قرارگرفت در همین راستا بود که در۳۰تیرماه سال ۶۰ رهبر مقاومت مسعود رجوی تاسیس شورای مقاومت را در تهران اعلام کرد. به منظور معرفی و پیشبرد امر این جایگزین مردم سالار در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۶۰ مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت از قلب پایگاه یکم شکاری دشمن در مهرآباد تهران به پاریس پرواز کرد تا جهبه نبرد سیاسی و بین المللی علیه دشمن را در آنجا بگشاید  انتشار خبر این پرواز جسورانه و بلافاصله آغاز سلسله مصاحبه های مسئول شورا با رسانه های مختلف هم مردم ایران و هم افکار عمومی جهان را از موجودیت یک جایگزین برای رژیم خمینی با خبر کرد به فاصله کوتاهی اعلام پیوستگی و حمایت از شورا ی ملی مقاومت شکل گرفت.