ایران -مهمترین اخبار اعتراضات و اعتصابات کارگری، دانشجویی و سایر اقشار مردم میهنمان

 

بهم زدن بساط نماز جمعه حکومتی توسط کارگران! کارگران محروم گروه ملی صنعتی فولاد اهواز؛ در نمایش جمعه این شهر دست به اعتراض زدند و در میان خطبه‌های آخوند حیدری شعار می‌دادند:

حق ما پایمال بشه اهواز قیامت میشه

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز طی هفته گذشته بارها تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان پرداخت حقوق عقب‌افتاده خود شدند.

 

حوالی ساعت 10 صبح، دانشجویان در دانشگاه پزشکی کرمان، بساط مزدوران بسیجی و جلسه آنها را که در توجیه قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 67 تشکیل شده بود به هم زدند و مزدوران بسیجی را گوشمالی دادند.

دانشجویان هم‌چنین عکسهای خمینی جلاد و خامنه‌ای را پاره کردند و علیه سران جنایتکار رژیم آخوندی شعار دادند.

گوشمالی مزدوران بسیجی در دانشگاه پزشکی کرمان

فراخوان به اعتراض علیه شکنجه زندانیان سیاسی! به دنبال انتقال شماری از زندانیان سیاسی گوهردشت به سلولهای انفرادی مقاومت ایران برای سلامت و امنیت آنان فراخوان داد. این زندانیان سیاسی عبارتند از ابوالقاسم فولادوند، حسن صادقی، سعید ماسوری، رضا اکبری منفرد و جعفر اقدامی و امیر قاضیانی، خالد حردانی؛ زانیار مرادی و لقمان مرادی که به سلولهای انفرادی منتقل شده اند.  شمار دیگری هم از زندانیان سالن ۱۰ بند 4  در میان زندانیانی هستند که در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه علیه زندانیان سیاسی بند چهار زندان گوهردشت دست به اعتصاب‌غذا زده‌اند. دژخیمان زندانیان اعتصابی را از حق ملاقات با خانواده‌هایشان محروم کرده و آنها را برای شکستن اعتصاب تحت فشار قرار داده‌اند.

خانواده‌های زندانیان سیاسی محبوس در زندان گوهردشت کرج که قریب به دو هفته پیش به اجبار و با خشونت از سالن ۱۲ به سالن  ۱۰بند4  این زندان منتقل شدند؛ برای ملاقات عزیزان خود به زندان گوهردشت مراجعه کردند؛ اما به آنان ملاقات داده نشد و عوامل زندان اعلام کردند که این زندانیان ملاقات ندارند.

ربودن موتور توسط نيروهاي انتظامي ! مأموران جنایتکار نیروی انتظامی در تالش در استان گیلان که قصد ربودن موتورسیکلت یک جوان را داشتند با مقاومت وی روبه‌رو شدند.. سپس ۲تن از این

جنایتکاران این جوان را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند  و مأمور موتورسیکلت این جوان را می‌رباید.

كارگران فاز ۱۳ عسلویه در اعتراض به ماه‌ها عدم پرداخت دستمزدشان دست به اعتصاب زدند.

 سیل در استان ‌های خراسان شمالی، رضوی، گلستان ، مازندران و گیلان حادثه آفرید و بیش از 13 تن از هموطنانمان جان باختند و 2 نفر هم مفقود شدند، اما رژیم در اخبار خودش تلاش کرد خسارت‌های انسانی را کمرنگ جلوه بدهد، علاوه بر آن خسارات مادی فراوانی هم به مردم این مناطق وارد شد، به رغم تکنولوژی بسیار پیشرفتة‌ هواشناسی، برای پیش‌بینی این وضعیت‌های بحرانی، اما  رژیم طبق معمول این بار هم هیچ کاری و اقدامی در جهت اطلاع رسانی مردم انجام نداد و نهایتاً هم نتیجه گرفت که مردم مقصر بودند . علت گستردگی خرابی سیلها در ایران به دلیل چپاول و تخریب جنگلها توسط عوامل رژیم آخوندی و لایروبی نکردن مسیلها و نبودن سیلگیر در شهرها و روستاهاست.

وقوع سیل در ۵استان ایران خساراتی به بار آورد

Category: سرخط